HIVATALOS: Tonali egy meccses eltiltást kapott

Az Olasz Szövetség fegyelmi bizottsága meghozta a döntést Sandro Tonali eltiltásának mértékéről.

A Milan a Benevento elleni mérkőzés első félidejében emberhátrányba került. A 33. percben egy rossz labdaátvétel után Tonali csúnyán elkésett és beleszállt az ellenfél játékosába, majd Fabrizio Pasqua az eset visszanézését követően piros lapot adott.

A protokoll szerint az azonnali kiállítások esetében a fegyelmi bizottság több mérkőzésre szóló eltiltással sújthatja az adott játékost a szabálytalanság súlyosságától függően. A bizottság döntése alapján Tonali egyetlen meccses eltiltást kapott az ellenfél testi épségének veszélyeztetéséért.

Ez azt jelenti, hogy a szerdai Juventus elleni mérkőzést kell kihagynia.

Egyébként ez volt az első alkalom ebben a szezonban, hogy egy játékost kiállítottak a Milanból. Ennek ellenére a csapat emberhátrányban is le tudta győzni a Beneventót, a végeredmény 0-2 lett.