Holland-magyar – Az m1 volt a legnézettebb a második félidőben

image

Kiemelkedő televíziós nézettséget produkált a keddi holland-magyar labdarúgó Európa-bajnoki selejtező, amelyet a világbajnoki ezüstérmes 5-3-ra nyert meg az Amsterdam ArenA-ban.

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapja arról számolt be, hogy a hivatalos statisztikák alapján a második félidő alatt (amelyben hét gól született) az m1 volt a legnézettebb hazai adó, megelőzve a kereskedelmi csatornákat is.
    Az amszterdami összecsapás már az első félidőben is jócskán felülmúlta az m1 átlagos nézőszámát, a mérkőzés második félidejében pedig a 18 éven felüli lakosság átlagosan több mint 10 százaléka (egyes időszakokban közel 12 százaléka) követte figyelemmel a találkozót. A közvetítés ideje alatt közel 2,4 millióan kapcsoltak az m1-re.
    A pénteki, hazai mérkőzés első félidejében is elérte a nézettségi arány a 10 százalékot, de az eredmény kedvezőtlen alakulásával (0-4) a nézőszám is csökkent, a csatorna így is 2 millió fölötti nézőt ért el, vagyis ennyien kapcsoltak át hosszabb-rövidebb időre a közvetítésre.