Hollandia is behódolt – Csoportgyőztes és negyeddöntős női válogatottunk a vb-n!

Budapest, 2017. július 20.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Kétgólos sikert aratott női válogatottunk a csoport zárótalálkozóján a holland csapat ellen a vb-n. Folytatás hétfőn…

Budapest, 2017. július 20. Csabai Dóra (j) és a holland Vivien Sevenich a nõi vízilabdatorna C csoportjában játszott Magyarország - Hollandia mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 20-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Csabai Dóra (j) és a holland Vivien Sevenich a nõi vízilabdatorna C csoportjában játszott Magyarország – Hollandia mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 20-án.

Káprázatos volt megint a hangulat, mint mindig. A mai meccsen nekünk a csoportgyőzelemhez elég lett volna egy döntetlen is.

Az első negyedben rendre futottunk az eredmény után. Először Meggens, majd ismerősünk, Van der Sloot talált be, de rendre érkezett Szücs Gabriella és vele az egyenlítő találat, így 2-2 volt az állás. A második nyolc percben Bujka révén először vezettünk a meccsen, majd sokáig semmi. Egészen a hajráig nem láthattunk gólt, mígnem Van der Sloot ötösét nem tudta védeni Gangl, így 3-3 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Czigány és Illés góljaira nem érkezett válasz, a két találatos előnyünket pedig a végig megtartottuk, ami volt már három is, de Smit 5-7-re módosította az eredményt. A záróetapban sem tudtak közelebbjönni a hollandok. Keszthelyi ötösével már 10-7-re vezettünk, míg Van der Sloot szépített, a vége 10-8 lett.

A siker azt is jelenti, hogy női válogatottunk csoportgyőztes és Kanada vagy Új-Zéland csapatával játszik hétfőn.

Vizes vb, C-csoport, 3. forduló:

Hollandia – Magyarország 8–10 (2–2, 1–1, 2–4, 3–3)

Hollandia: Willemsz – Smit 4, D. Genee, van der Sloot 3, Stomphorst, Sevenich, Megens 1. Csere: A. Genee, Nijhuis, Koolhaas, Klaassen, Joustra. Szövetségi kapitány: Arno Havenga

Magyarország: Gangl – Antal D., Szücs G. 2, Keszthelyi 2, Bujka 1, Csabai, Szilágyi. Csere: Czigány 2, Gurisatti 2, Takács O., Illés 1, Tóth I. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Szöveges élőnk a meccsről:

Vége, 10-8-ra nyertünk, csoportgyőztes és negyeddöntős a csapata vb-n!

– Van der Sloot szépít, 8-10

– Ötöst fújnak, Keszthelyi 7-10

– Smit már a negyedikjét jegyzi, 7-9

– Gurisatti gondolt egyet és eldobta, 6-9

– Smit tartja életben a holland reménxeket, 6-8 (3:30 van vissza)

Vége a második negyednek, 3-3

– ötöst kaptak a hollandok, 3-3 (Csabai kipontozódott)

–  a franciák legyőzték a japánokat a nap kisebb meglepetése volt ez

– mint említettünk, női válogatottunkra, amennyiben a csoport második helyén végez Oroszország várhat.