Hollandiát is legyőztük – Megnyerte az olimpiai selejtezőt női válogatottunk

Két góllal nyertük a döntőben Hollandia ellen.

Fotó: Andrea Staccioli / Deepbluemedia / Insidefoto archív

A biztos tokiói részvétellel ugorhatott a két csapat a vízbe. A mérkőzés Garda góljával indult, majd Van Der Sloot köszönt be. Ezek után is potyogtak a találatok, végül Keszthelyi 4-3-ra módosította az állást az első negyed végén. A második nyolc percben is diktáltuk a tempót, a hollandok mindig futottak az eredmény után. Szücs révén már 4-6-ra is mentünk, amikor Sleeking egyre hozta vissza a holland-reményeket.

A fordulást követően 6-6 után, három gólt is berámoltunk. Garda majd Rybanska duplájával már 9-6 állt az eredményjelzőn. A különbséget pedig végig megtartottuk, 11-8. A záróakkordban sem tudott közelebb kerülni a holland válogatott csak a végén, de semmi nem veszélyeztette a győzelmet. A vége 13-11 lett, így tornagyőzelemmel zártuk az olimpiai selejtezőt.