Hong Kong állította meg a magyar csapatot

Egyetemi asztalitenisz csapatunk a szlovákok ellen kezdte csoportja utolsó körét a FISU Egyetemi Világjátékok második asztalitenisz-versenynapján.

Az első meccset Kovács Sebestyén, a PTE PEAC játékosa egyetlen szettet nyerve 3:1 arányban elvesztette Jakub Zelinka ellen. A második meccsen Molnár Dávid Kristian Doubek ellen játszott. Molnár, szintén a Pécsi Tudományegyetem játékosa, egyértelműen győzött a meccsen, 3:0 arányban verte ellenfelét. Mindhárom szettben sikerült megőriznie vezető pozícióját. A harmadik meccsen Huzsvár Erik, a Károli Gáspár Református Egyetem játékosa, Daniel Orac ellen lépett pályára. Erik az első szett elvesztése után két magabiztos játszmát hozott, majd egy döntő szett 14-12-vel zárta le a mérkőzést. Az utolsó meccsen Molnár Dávid állt ismét asztalhoz, hogy Jakub Zelinka ellen játszon. Molnár itt is lenyűgöző győzelmet aratott, 3-0 arányban legyőzte Zelinkát, mindhárom szettben tartva a vezetést.

Összességében a magyar csapat 6 pontot szerzett a csoportban, így az első helyen végzett. Dél-Korea második helyen zárt 5 ponttal, Szlovákia a harmadik helyet szerezte meg 4 ponttal, míg Ciprus a negyedik helyen zárt 3 ponttal. A magyar csapat kiváló teljesítménye a továbbjutást jelentette a következő körbe: összesen 8 meccset nyert és 3-at vesztett, az összes játszott szettben pedig 26-11 arányban diadalmaskodott. A csapat 6 ponttal az első helyen végzett a csoportban, biztosítva a továbbjutást a következő körbe.

Az Egyetemi Világjátékok lebonyolítási rendszere szerint a csoportokból az első négy csoport győztese jutott a legjobb 8 közé, a többieknek bejátszót kellett játszani, így a mieinknek, az 5-ös csoportból Hong Konggal kellett megmérkőznie a 8-ba jutásért.

A Hong Kong elleni csapatmeccs sajnos a végállomást jelentette a FISU Egyetemi Világjátékokon. Hiába küzdött a Huzsvár, Molnár, Kovács triónk, az ázsiaiakat most nem tudták legyőzni. A legszorosabb Kovács Sebestyén és Tsang Tsz Tsun ötszettes mérkőzése volt, ami összesen 50 percig tartott. A többiek is keményen küzdöttek, de sajnos ezúttal a hong kongi csapat volt a jobb.

Csapatban tehát a Hong Kong elleni összecsapás volt a végállomás a FISU Egyetemi Világjátékokon. Holnap, magyar idő szerint reggel 6:30-kor folytatódik a verseny az egyéni versenyszámokkal.