Horváth: „Nem hittek a győzelemben a játékosok, sokadszor tojjuk össze magunkat” – edzői értékelések

Budapest Honvéd–Ferencváros 0-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben.

Horváth Ferenc (Honvéd): – Kétféleképpen lehet pályára lépni, a vereségtől való félelemmel, vagy a győzelembe vetett hittel, nálunk most a vereségtől való félelem volt. Nem hittek a győzelemben a játékosok, mindenki attól félt, hogy ki fogunk kapni, és ez óriási különbség. Valószínűleg az én hibám, hogy nem tudtam velük elhitetni, hogy ezt a mérkőzést meg lehet nyerni. Sokadszor tojjuk össze magunkat attól, hogy tavaly majdnem kiestünk, megijedünk mindentől, ez így sokáig nem mehet, ide harcosok kellenek és olyan játékosok, akik hisznek abban, hogy egy ilyen mérkőzést meg lehet nyerni, még akkor is, ha a nagy Ferencváros ellen játszunk. A lehetőségeink megvoltak, ezt a Ferencvárost ma meg lehetett volna verni. Mentek a játékosok, de nem hittek a győzelemben, ami alapköve a győzelemnek. Mindenki szabadult a labdától, nagyon kevés játékos volt az, aki fel merte vállalni azokat a dolgainkat, amik edzésen szenzációsan mennek, azok ma nem mentek annyira jól, azokat nem mertük megcsinálni. Amíg ezen nem tudunk változtatni, addig egy Ferencvárost nem tudunk megverni, de nem is ez a legfőbb dolgunk, hanem hogy minél jobban szerepeljünk a bajnokságban. Ma elszalasztottunk egy lehetőséget, amiben benne lett volna, hogy nyerünk. (M4 Sport)

Peter Stöger: – Nagyon nehéz meccs volt, főleg a piros lap után. Emberhátrányban nem könnyű majdnem a teljes mérkőzést lejátszani, de rengeteg munkát tettünk bele ebbe a találkozóba, főleg hátul, és még a gól után is megvoltak a további helyzeteink, ám sajnos ezek kimaradtak.

A vezetőedző elmondta, Botka Endre is tisztában van azzal, hogy a kiállítása előtt hibát követett el, de a hiba a játék része. A szakvezető kiemelte, a csapat emberhátrányban is lehozta a meccset, ami nagyban köszönhető annak, hogy a játékosok nagyot küzdöttek, és akadt egy-két kiváló egyéni teljesítmény is.

– Vécsei Bálint keményen dolgozik az edzéseken, mindig készen áll, és megküzdött azért, hogy ma kezdő legyen. Remekül teljesített, aminek nagyon örülök. Mindenkinek tudomásul kell vennie, a Ferencvárosban minden játékosnak minden játékpercért meg kell küzdenie.

Peter Stöger újságírói kérdésre elmondta: a 23. percben összeszedett piros lap miatt csak annyiban kellett átvariálnia a csapat játékát, hogy a hátsó két vonalat 4-4 emberre kellett meghagynia, és tudta, elől sokkal kevesebb lesz majd a gólszerzési lehetőség.

– Fontos volt, hogy ezt a meccset – ha szenvedés árán is, de – megnyerjük, mert így nyugodtabban készülhetünk a Leverkusen elleni EL-nyitányra, ami nagyon nehéz lesz. Tisztában vagyunk vele, hogy milyen kvalitásai vannak ellenfelünknek, a Bundesliga nem a magyar bajnokság. Az sem sokat segít a felkészülésben, hogy sok játékost nélkülözni kellett a válogatott mérkőzések miatt, de nézzük a jó oldalát: Botka most pihenhetett, nem lesz fáradt csütörtökre.

A sajtótájékoztató végén Franck Boli helyzetéről is beszélt.

– Mindenki tudja mi van vele, nem titok. Meglátjuk, hogy mit hoznak a következő hetek, semmi visszafordíthatatlan nem történt. Tudjuk, hogy minőségileg gyengült a keret azzal, hogy kikerült belőle Boli, de a csapat az első. Mindenkinek a Ferencvárosért kell küzdenie, ez az első. Átbeszéltük, ami történt, de a következő hetekben nem edz az első számú csapattal, viszont tisztáztuk: van visszaút számára. (fradi.hu)

Mezőkövesd Zsóry FC –MOL Fehérvár FC 2-2

Pintér Attila (Mezőkövesd): – A sors igazságtalansága lett volna, ha ezt a találkozót elveszítjük, mert nem nagyon volt lehetősége a Vidinek. A mérkőzés fordulópontjaiból nem jól jövünk ki, ez pedig nem rajtunk múlik, mert 1-1-nél nekünk kellett volna szögletet rúgni – meg lehet egész nyugodtan nézni, ha nincs igazam, akkor elnézést kérek -, és akkor nem kaptuk volna meg a második gólt. Végre visszatért az, ami jellemző volt ránk, hogy az utolsó percig küzdöttek és jól is játszottak a srácok. Az egész mérkőzés folyamán sokkal jobban játszottunk a Fehérvárnál. Az első félidőben, ha egy picit pontosabbak vagyunk a végjátékban, akkor még több lehetőségünk lett volna, illetve 1-0-nál lőhettünk volna egy második gólt is, de ez nem sikerült. Összességében azt gondolom, hogy egy ilyen költségvetésű és ilyen játékosállományú klub ellen 1-0-ra vezetni, majd 1-2 után pontot szerezni az utolsó percben, dicsőséggel kell, hogy eltöltsön minket. De még egyszer mondom, a meccs fordulópontjainál, nem a mi hibánkból sokszor nem kaptuk meg azt, ami nekünk jár. Cserivel a mérkőzés előtt beszéltünk, azt mondta, hogy tudja vállalni a játékot. Büszkeséggel tölthet el bennünket, hogy ilyen játékosunk van, aki ennyit utazott a válogatottal és nem kapta meg azt a lehetőséget, hogy játékperchez jusson. Teszi ott is a dolgát, példaértékű ahogy edz, ahogy játszik, természetesen vannak gyengébb pillanatai, mint minden embernek, de akkor is mindent megpróbál elkövetni, hogy ez a klub sikeres legyen. Ez a döntetlen elveszített két pont, nem pedig megnyert egy pont, megérdemeltük volna a győzelmet, gólratörőbben játszottunk. (M4 Sport)

Szabics Imre (Vidi): – Ilyen hányatott két hét után, amit még az utolsó 2-3 nap történései is tetőzték még, megemelem a kalapomat a játékosaim előtt a második félidő miatt. Kicsit átszerveztük az építkezésünket a második játékrészben, ennek meg is lett a gyümölcse, és nagyon jó mentalitásban is játszott a csapat ebben a periódusban. Természetesen bosszant, hogy a három pontot nem vittük el, hiszen a kezünkben volt, és a játékban már nem volt benne, hogy ki tudjon egyenlíteni a Kövesd. Úgy néz ki, hogy itt mindig ilyen jó mérkőzést játszunk, én nagyon élveztem a találkozót, ezt a felszabadult érzelmek is mutatták mind a két kispad részéről. Azt mondtam most bent a játékosaimnak az öltözőben, hogy le a kalappal előttük és nyugodjanak meg, mert meg fogjuk nyerni a mérkőzéseinket idegenben is. (M4 Sport)

Paksi FC–MTK Budapest 3-2

Bognár György (Paks): – Nyögvenyelősre sikerült a vége. Az első 60 percben úgy nézett ki, hogy legalább öt góllal tudunk nyerni a játék képe és a helyzetek alapján, sőt akár az első 15 percet is említhetném, már ott lerendezhettük volna ezt a meccset. Sajnos két kényszerű cserét kellett végrehajtani, Tamás és Medgyes megsérült, innentől kezdve pedig kicsit felborult az egyensúly a csapatban. Nem igazán uraltuk a középpályát, nem tudtuk uralni a játékot, az MTK jól összeszedte a labdát ebben az időszakban. Igaz, csak indítgattak, tehát olyan nagyon kombinatív játékot nem tudtak mutatni, de volt benne veszély, mert Miovski nagyon jól indult a leshatárról. Végül is a meccset megnyertük, nem lehetünk elégedetlenek, de ilyenkor az embernek van hiányérzete, mert ebben a meccsben nagyobb különbségű győzelem volt a javunkra. 3-1-nél úgy voltunk vele, hogy ha már nem sziporkázó a játékunk és nem tudunk sorozatban helyzetet kialakítani, akkor próbáljuk megőrizni a 3-1-et.

Giovanni Costantino (MTK): – A Paks erős csapat, tudtuk, hogy támadásban mire számíthatunk tőlük, de nem ijedtünk meg, mi is felvállaltuk az agresszív támadójátékot. Az első félidőben a kapu előtt nem voltunk elég határozottak, hiányzott egy kicsi plusz ahhoz, hogy kihasználjuk a lehetőségeinket. A második játékrészben Miovski bejövetelével feljavultunk, sokkal több második labdát tudtunk megszerezni. Pozitívum, hogy a három bekapott gól után egyáltalán nem adtuk fel, harcoltunk, küzdöttünk az utolsó percig, a végén pedig egyenlíthettünk is volna. A csapat megmutatta, hogy mentálisan rendben van. Fizikailag jól bírtuk a mérkőzés végét, a Paks pedig kicsit visszaesett, ezért is tudtunk a hajrában jobban teljesíteni. (mtkbudapest.hu)

Légiósok: Holender és Kiss is góllal járult hozzá csapatuk győzelméhez, Bolla gólpasszt adott – videók