Horvátország a világbajnok, ezüstérmes Magyarország

Budapest, 2017. július 29.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Nagy meccsen maradt alúl a magyar válogatott a horvátokkal szemben a vb döntőben. A Märcz-csapat így ezüstérmes lett a világbajnokságon.

Budapest, 2017. július 29. Török Béla (b) és a horvát Luka Loncar a 17. vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának döntõjében, a Magyarország - Horvátország mérkõzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 29-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Török Béla (b) és a horvát Luka Loncar a 17. vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának döntõjében, a Magyarország – Horvátország mérkõzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 29-én.

Telt ház, pazar hangulat fogadta a vb döntőn a magyar és a horvát válogatottat. Tíz éve ez a két csapat játszott finálét, akkor déli szomszédunk tudott nyerni.

Érdekesség, hogy eddig egyszer tudott házigazdaként világbajnok lenni egy válogatott, 1994-ben Olaszország.

Nos, a horvátok az egyeneskieséses rendszerben az olaszokat és a szerbeket ütötték el, még mi az oroszokon és a görögökön jutottunk túl.

A mérkőzés nagyon rosszul kezdődött. Sukno majd Loncsar góljával már 0-2 volt az eredmény. Ezután Jokovics villant, a balkezesről maradtunk le. A hajrában pedig Macan egy szerencsétlen mozdulattal ér bele a labdába és Nagy Viktor nem tudta hárítani. 4-0 volt tehát a horvátoknak az első negyed után.

A másodikban Vámos irgalmatlan nagy szabaddobás tapasztott be, majd Török Béla is eredményes tudott lenni, így mindjárt szebben nézett ki az eredményjelző. A folytatásban azonban nem változott az eredmény, így 2-4 állt a táblán a nagyszünetben.

A fordulás után egészen elképesztő melóval, de feljöttünk X-re. Erdélyi talált be fórból, majd Manhercz a széléről, 4-4. A horvátok ekkor már 14 perce nem lőttek gólt. Ezek után Xavi Garcia percei következtek, aki egy percen belül kétszer is villant, így 4-6-ra mentek a horvátok az utolsó negyed előtt. Az utolsó etapban már 7-4 is volt az állás Sukno bombája után, de Vámos duplájával feljöttünk egyre, 6-7. Az utolsó percekben Sukno hűtötte le a kedélyeket. A végeredmény 8-6 lett egy parádés hangulatú meccs után.

Világbajnokság, döntő:

Magyarország – Horvátország 6-8 (0-4, 2-0, 2-2, 2-2)
Vezette: Alexandrescu (román), Severo (olasz)

Magyarország: Nagy V. – Vámos 3, Hosnyánszky, Gór-Nagy, Erdélyi 1, Varga Dénes, Mezei. Csere: Török 1, Manhercz 1, Zalánki, Decker Á., Hárai. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Horvátország: Bijac – Loncar 1, Jokovic 1, Buljabasic, Sukno 3, Setka, Garcia 2. Csere: Macan 1, Fatovic, Vukicevic, Buslje, Krapic. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak

– a mékőzés 20.30-tól kezdődik.

–  statisztikáztunk egy kicsit a vb előtt…

Mai eredmények:

Az 7. helyért:
Oroszország-Ausztrália 7-10 (3-4, 2-2, 1-3, 1-1)
Gólszerzők: Kholod 3, Merkulov 2, Lisunov 1, Dereviankin 1 ill. Younger 2, Edwards 2, Hollis 1, Ford 1, Gilchrist 1, Power 1, Kayes 1, Putt 1

5. helyért:
Montenegró-Olaszország 5-4 (1-1, 1-1, 3-2, 0-0)
Gólszerzők: Drasko Brguljan 3, Draskovics 2 ill. Mirarchi 2, Renzuto 1, Bodegas 1

3. helyért:
Görögország-Szerbia 8-11 (3-5, 1-2, 3-3, 1-1)
Gólszerzők: Funtulisz 3, Vlahopulosz 2, Pontikeas 1, Delakas 1, Geniduniasz 1 ill. Randjelovics 2, D. Pijetlovics 2, Mandics 1, V. Rasovics 1, Csuk 1, Ubovics 1, Alekszics 1, Filipovics 1, Prlainovics 1