Hosszabbításban kapott ki a Gorillaz

A Gladiators-Cowbells 2 meccs a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt.

Öt meccs lett volna a Powerade Divízió I. hétvégi programjában, de Debrecenben gyakorlatilag két napig esett az eső, így a pálya alkalmatlansága miatt a találkozót elhalasztották. Viszont a szombati napon megrendezték mindkét mérkőzést.

Her-Tit

Az Eger Heroes-Budapest Titans összecsapás izgalmasan kezdődött. A hazaiak szerezték meg a vezetést Bleszity Erik elkapásával és Jokhel Erhard extrájával. A Titánok erre válaszoltak, Takács Zoltán touchdownjával (7-6). Az adok-kapok a második játékrészben is folytatódott, Bíró Tibor ismét Bleszityet találta meg egy kiváló labdával. Majd megint jött egy fővárosi pontszerzés, ismét Takács értékesített egy Reggie Graham átadást (14-12). Ezután az Eger kezdte érvényesíteni a papírformát. Bleszity harmadik elkapása és Ejiah Fera futása két újabb hatpontost hozott (28-12). A harmadik negyedben a Heroes Spisák Erik megiramodásával és Jokhel Erhard extrájával ismét pontokat vitt fel az eredményjelzőre, ezzel gyakorlatilag el is döntve a győztes kilétét (35-12). Az utolsó játékrészben a Titans Tankó-Bartalis Bence elkapásával még szerzett egy TD-t, de ez szépítésnek volt csak elég, 35-18-ra nyertek a Hősök.

Fotó: Huszár Márk

Eger Heroes – Budapest Titans 35-18 (7-6, 21-6, 7-0, 0-6)
Pontszerzők: Bleszity Erik 3 TD, Elijah Fera, Spisák Erik 1-1 TD, Jokhel Erhard 5 XP, illetve Takács Zoltán 2 TD, Tankó-Bartalis Bence 1 TD

58543721_2295373024032970_5441825874447958016_o

A Szombathely Crushers szépen zakatol a playoff felé, és afelé, hogy nyugati elsőként kvalifikálja magát az elődöntőbe. A Budapest Eagles ellen egy újabb magabiztos lépést tett. Már az első félidőben érezni lehetett, hogy a Sasok egyenest a késbe repülnek bele. Az első negyedben Tatár Sándor interception returnje és Trevin Howard elkapása, valamint kétpontosa már megadta a Zúzóknak a kezdő lökést (0-15). A második játékrészben pedig nem volt megállás: Rózsás Joel elkapása, Hasznos Szebasztian safetyje, illetve Horváth Balázs mezőnygólja hozta az újabb pontokat a Szombathely számára (0-27). A harmadik negyedben pedig szó szerint hengerelt a Crushers. Trevin Howard élete meccsét játszotta. A harmadik negyedben három újabb touchdownt szerzett, amik közé ékelődött egy Tóth András interception return touchdown is. Ez utóbbival lépett életbe a mercy rule (0-55). A párharcot pedig Bökfi Kornél elkapott TD-je és Horváth extrája zárta le. A Szombathely Crushers 62-0-s magabiztos sikerével pedig kiharcolta a playoffba jutást.

Fotó: Polgár Andrea

Budapest Eagles – Szombathely Crushers 0-62 (0-15, 0-12, 0-28, 0-7)
Pontszerzők: Trevin Howard 4 TD, Tatár Sándor, Rózsás Joel, Tóth András, Bökfi Kornél 1-1 TD, Horváth Balázs 1 FG, Trevin Howard 2 PAT, Hasznos Szebasztian 1 S, Horváth Balázs 5 XP

Gor-Tig2

A hétvége rangadója a Divízió I-ben egyértelműen a DAK Acél Gorillaz és a Nyíregyháza Tigers dunaújvárosi párharca volt, amely egyértelműen az elvárásoknak megfelelően alakult. Az első félidőben még csak ’kóstolgatták’ egymást a csapatok. Egy negyednyi játék után a Gorillák Beretka József mezőnygóljával vezettek (3-0). A második játékrészben beindultak az események: Török Pál mutatott be egy remek elkapást, ami után a védőjéről is le tudott fordulni, így fordította meg az állást (3-7). Ezután jött a válasz a hazaiaktól, akiket Hegedüs Dániel cipelt a hátán az end zone-ig, ott pedig egy TD-vel visszaszerezte az előnyt csapatának (10-7). A harmadik játékrész igen látványosra sikerült mindkét csapat részéről. Tóth Gábor az Eger utáni meccset követően ismételten remek formában játszott, ezúttal egy 80 yardos futással módosította az állást, amire Beretka egy mezőnygóllal válaszolt (13-13). Ezután Tóth megint szemfüles volt. Egy saját térfélről induló játéknál a szabolcsiak irányítója ismét Törököt találta meg, aki megint utat talált a pontszerző területig egy 85 yardos akciót lezárva (13-20). Ám az adok-kapok folytatódott. Megint csak Hegedüs, ezúttal egy 65 yardos futással válaszolt. (20-20). Ám a negyedet mégis a Tigrisek zárták le pontszerzéssel, Roman Boguslavskiy futott touchdownt (20-27). Az utolsó negyedre fordulva egy kiélezett csata után egyenlített a Gorillaz, Hegedüs volt a hazaiak hőse. Beretka extrájával egyenlített a Dunaújváros és története során először készülhetett a hosszabbításra  (27-27). Sviatkó Gábor field goaljával szerezték meg a vezetést a nyíregyháziak: 27-30. A Gorillák előtt adott volt a lehetőség a győzelem megszerzésére. Negyedikre a hazaiak kockáztattak, de Jeszenszki Dávidot szerelni tudták, így a Tigers egy nagyon fontos győzelemmel utazhatott haza Dunaújvárosból.

Fotók: Laczkó Izabella

DAK Acél Gorillaz – Nyíregyháza Tigers 27-30 h.u. (3-0, 7-7, 10-20, 7-0, 0-3)
Pontszerzők: Hegedüs Dániel 3 TD, Beretka József 2 FG és 3 XP, illetve Török Pál 2 TD, Tóth Gábor, Roman Boguslavskiy 1-1 TD, Sviatkó Gábor 1 FG és 3 XP

58763371_3024169127600726_266682602537091072_o

Egy nyeretlen csapatok összecsapása is szerepelt a programban, a Dabas Sparks a Budapest Wolves 2-t fogadta. A Szikrák és a Farkasok sem játszottak rosszul vereségeik ellenére. A Dabas kezdett jobban, Strupka András passzából Bíró Krisztián szerezte meg a vezetést az első negyedben (7-0). A második játékrészben Szabó Gergő mezőnygóljával ugyan faragtak hátrányukból a fővárosiak, azonban Strupka révén újabb touchdownt szereztek a hazaiak (14-3). A második félidőben viszont több pont nem született, a Sparks győzött és története során először nyert meccset a Divízió I-ben.

Fotó: Sparks facebook

Dabas Sparks – Budapest Wolves 2 14-3 (7-0, 7-3, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Bíró Krisztián, Strupka András 1-1 TD, Bíró Krisztián 2 XP, illetve Szabó Gergő 1 FG