Hosszú Katinak tarolt a moszkvai világkupán is

Hosszú Katinka ott folytatta, ahol az első napon abbahagyta. A Moszkvában rendezett világkupa második napján győzni tudott 100 méter gyorson és 400 méter vegyesen, 100 méteres hátúszásban ezüstérmet szerzett, 400 gyorson pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel. Jakabos Zsuzsanna negyedikként zárt 200 méter pillangón.

katinka2Fotó: afp.com

Katinka így négy arany- és egy-egy ezüst-, illetve bronzéremmel, Jakabos Zsuzsanna egy második, míg a zárónapon nem induló Verrasztó Dávid egy első hellyel zárta a moszkvai versenyt. A nyolcállomásos sorozat a hét végén már a franciaországi Chartres-ban folytatódik. Az egyes versenyhelyszíneken külön-külön dotálja a FINA a dobogósokat mind a 32 – 16 női és 16 férfi – egyéni számban. Aki győz, az aranyérem mellett 1500 dollárra is jogosult, az ezüstérmes 1000, a bronzérmes pedig 500 dollárt tehet zsebre. A 2015-ös világkupa-sorozatot a korábbi évekétől eltérően nem 25-ös, hanem 50 méteres medencében rendezik, éppen azért, hogy a versenyeken kvalifikációt lehessen szerezni a jövő esztendei riói olimpiára.

További végeredmények:

Női 100 méter gyors:

1. Hosszú Katinka                                                                                 54,10 másodperc
2. Natalija Lovcova (orosz)                                                                            +0,52 másodperc

3. Veronika Popova (orosz)                                                                           +0,63 másodperc

A 100 hát döntőjében az ausztrál Emily Seebohm már az első 50 méter után vezetett, Hosszú a harmadik helyen fordult, végül a magyar úszó remek hajrával a második helyen csapott a célba, az ausztrált ezúttal nem lehetett legyőzni.

Női 100 méter hát:

1. Emily Seebohm (ausztrál)                                                                                 58,88 másodperc
2. Hosszú Katinka                                                                                            +0,58 másodperc
3. Mie Oe Nielsen (dán)                                                                                           +1,64 másodperc

Jakabos Zsuzsanna a 200 méteres pillangóúszás fináléjának első 50 méter után a második helyen fordult, jól tartotta az iramot egészen a negyedik hosszig, ott azonban az utolsó métereken az ausztrál Madeline Groves alig egy századdal megelőze, így a negyedik helyen végzett.

Női 200 méter pillangó:

1. Cammile Adams (amerikai)                                                                             2 perc 6,33 másodperc
2. Franziska Hentke (német)                                                                                        +0,18 másodperc
3. Madeline Groves (ausztrál)                                                                                       +1,34 másodperc
…4. Jakabos Zsuzsanna                                                                                      +1,45 másodperc

A 400 gyors Hosszú Katinka harmadik döntője volt az este folyamán. Az ötszörös világbajnok magyar klasszis a második hosszt már az élen kezdte, majd hol az olasz Diletta Carlival, hol Hosszú vezetett. Az utolsó 50 méteren aztán a kínai Sao Ji-ven robbantott és nagy hajrával megnyerte a futamot a végül második helyen végző Carli és Hosszú előtt.

Női 400 méter gyors:

1. Sao Ji-ven (kínai)                                                                                            4 perc 7,30 másodperc
2. Diletta Carli                                                                                                                +0,82 másodperc
3. Hosszú Katinka                                                                                               +0,98 másodperc

Az este zárásaként a magyar világbajnok 400 méter vegyesúszásban is rajthoz állt és nagy fölénnyel, 4:36.25-ös idővel nyert.

Női 400 méter vegyes:

1. Hosszú Katinka                                                                                   4 perc 36,25 másodperc
2. Nguyen Thi An Vien (vietnámi)                                                                               +4,54 másodperc
3. Lara Grangeon (francia)                                                                                            +5,29 másodperc