Hosszútávúszó-vb: Gercsák Csaba 21. lett 5 kilométeren

A hosszútávúszók sevillai világbajnokságán Gercsák Csaba a 21. lett az 5 kilométeren rendezett keddi viadalon.

A magyar versenyző 55:50.3 perc alatt ért célba.

Vasárnap az olimpia műsorán először Pekingben szereplő 10 kilométeren próbálkozott, de 29. helye nem volt legendő az ötkarikás részvételhez, miután csak az első tíz helyezett szerezhetett automatikus indulási jogot az augusztusi játékokra. Hozzá hasonlóan szombaton, a vb nyitónapján Kovács Rita és Hajnal Erika sem tudott kvótát érő helyen végezni. Mindhármuk számára még egy lehetőség maradt a kvalifikációra, ezt a Pekingben május 31-én és június 1-jén sorra kerülő előolimpián harcolhatják ki.

Gercsák Sevillában indul még a vízi maratonisták harmadik vb-távján, 25 kilométeren is, ezt a versenyt csütörtökön rendezik meg.

Az 5 km-t a férfiaknál a német Thomas Lurz nyerte, aki 10 km-en a harmadik volt. Sevillai sikerével pályafutása hatodik világbajnoki elsőségét gyűjtötte be. Mögötte másodikként az olimpiai szám vasárnapi vb-győztese, az orosz Vlagyimir Gyatcsin érkezett be, s a holland Maarten Van Der Weijden végzett harmadikként.

A nőknél, ahol nem indult magyar, a keddi vetélkedőt – akárcsak a 10 kilométerét – Larisza Ilcsenko nyerte. Az orosz klasszis több mint három másodperccel előzte meg honfitársnőjét, Jekatyerina Szelivercovát, és bő öttel az amerikai Chloe Suttont. Ilcsenko sikereivel duplázott, hiszen a tavalyi melbourne-i vb-n is mindkét távon az ő nyakába akasztották az aranyérmet.