Ibrahimovic vezérletével a Milan simán legyőzte a Sampdoriát

A Milan szerda este magabiztos, 4-1 arányú fölényes győzelmet aratott a Sampdoria otthonában az olasz bajnokság 37. fordulójában.

A csapat rögtön a mérkőzés elején, már a 4. percben előnyhöz jutott Ibrahimovic góljával. A második játékrész elején Calhanoglu lőtte a második találatot, amelyet hat perccel később a harmadik követett: Ibrahimovic duplázott, továbbá egy gólpasszt is kiosztott. A 78. percben Gigio Donnarumma kivédte Maroni tizenegyesét, de a szépítés így sem maradt el a hazaiak részéről: 10 percre rá Askildsen távolról nagy gólt lőtt a Milan kapujába. A végeredményt a hosszabbítás perceiben Rafael Leao állította be.

SAMPDORIA – MILAN 1-4

Időpont: 2020.07.29. 19:30
Helyszín: Stadio Luigi Ferraris, Genova
Játékvezető: Pasqua
Gólszerzők: Askildsen (87.) ill. Ibrahimovic (4., 58.), Calhanoglu (52.), Rafael Leao (92.)
Sárga lapok: Bereszynski ill. Rebic

KEZDŐCSAPATOK:

SAMPDORIA (4-4-2): Falcone – Bereszynski, Yoshida, Colley, Augello – Depaoli (Leris 46.), Linetty (Askildsen 74.), Vieira (Bertolacci 75.), Jankto – Ramirez (Maroni 46.), Quagliarella (Gabbiadini 74.).

Cserék: Audero; Ferrari, Murru, Rocha, Tonelli; Bonazzoli, La Gumina.

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma – Calabria (Castillejo 62.), Kjær, Gabbia, Theo Hernández – Kessié (Biglia 79.), Bennacer – Saelemaekers, Çalhanoğlu (Bonaventura 62.), Rebić (Rafael Leao 46.) – Ibrahimović (Paquetá 79.).

Cserék: Begović, A. Donnarumma; Duarte, Laxalt; Brescianini, Krunić, Maldini.