Ifj. Szabó Gábor (Chabal TH) nyerte a nap számát

zombaton kétszázhuszonöt startot láthatott az országos minősítő díjugrató verseny közönsége a Hirling József Lovasparkban. A nap legnehezebb számát, a 135 cm-es kétfázisos kört a tavalyi Fiat OB győztes ifj. Szabó Gábor Chabal TH-val nyerte (címképen). A halasi lovasok sem maradtak arany nélkül. Két helyi lovas is számot nyert. A verseny vasárnap folytatódik.

A nap első számában, a 100 cm-es, kezdő lovas stílus versenyében Csibi Anna Dóra (Prosper LK) TIMPEX CSÁRDASZÉPE kapta hibátlan lovaglására a legmagasabb pontszámot és ezzel az első díjat. A következő körben, a 100 cm-es nyitott számban ideális időre versenyeztek a lovasok. Egy halasi klub, a Határőr Dózsa SE lovasa, Mezei Lívia érte el a legjobb hibátlan eredményt BOGNÁR ROKKAFORGATÓ-val és győzött. A nap harmadik számát, a 105-cm-es nyitott versenyt (szintén ideális időre) Kunkli Ferenc (Hajdúszoboszlói Porszem Lovas Egyesület) hozta első helyen IOREK BYRNISON-nal. A következő, 110 cm-es, kétfázisos megszakítás nélküli ifi számot Kiss Maja CAPTAIN-nal nyerte meg hibátlan és leggyorsabb pályával.

A nyolcadik számot nyerő Boda Csengének (Cum Laude) Fülöp Róbert (jobb oldalon), Kiskunhalas polgármestere adta át a díjat

Az ötödik forduló, a 110 cm-es 5 éves lovak köre már koradélutánra esett. A lovak stílusversenyét ifj. Gombos László (Aurora Lovassport Egyesület) EMERANGELO Z nevű sárga heréltjével nyerte meg hibátlan teljesítménnyel, a legmagasabb pontszámmal. A nap hatodik nyitott körében, 115 cm-es akadályok vártak a lovasokra, akik időre versenyeztek. Ebben a leggyorsabbnak, hibátlan lovaglással Hegedűs Titanilla (Mezőhegyesi Ménes KH SE) bizonyult GEPÁRD-dal. Az újabb fordulót 120 cm-es rendezték. A lovak stílus versenyét Kovács Henri (Morris Lovas SE) ACTION CONTENDRA BREAKER nevű lován  hibátlan eredménnyel legmagasabb pontszámmal nyerte meg.

A 125 cm-es szám győztese, Füzér Gábor Filiberttel a Fiat OB akadály felett

A következő nyitott körben maradt a magasság 120 cm-en. Az időre rendezett számot Boda Csenge (Szikszai Military SE) CUM LAUDE-val, nagyon gyors pályával, közel 7 mp előnnyel nyerte meg. A számban egy halasi érmes, bronzos hely is született Fazekas István és Spirit jóvoltából. A nap utolsó előtti versenyét, a kilencediket egy jól ismert kiskunhalasi, sokszoros válogatott lovas, Füzér Gábor (Kiskunhalasi LTSE) tapasztalt, 13 éves sötétpej heréltjével, FILIBERT-tel nyerte meg. A páros hibátlant ment a leggyorsabban.

Piroska Zoltán és Flóra a második helyen végeztek a 135 cm-es pályán

A végjátékot, a legnehezebb 135 cm-es akadályokkal nehezített kétfázisos utolsó számot napjaink hazai és nemzetközi szinten is legsikeresebb magyar díjugratója, ifj. Szabó Gábor hozta első helyen. Az utolsóelőttiként startoló nyíregyházi lovas, 9 éves sötétpej heréltjével, Chabal TH-val volt a leggyorsabb hibátlan a második fázisban. A második helyen Piroska Zoltán FLÓRÁVAL végzett, a harmadikon megint ifj. Szabó Gábort (HELLOW YELLOW) szólították.

Kovács Henri és Tambourino a 125 cm-es nyitott szám harmadik helyén végeztek

A lovasoknak ismét egy jó nap volt a minősülésre és az augusztus 16-19-i, szintén Kiskunhalason megrendezendő minősítő és egyben Grand Prix versenyre. A díjugratók holnap reggel 8 órakor kezdenek, a Hirling Lovasparkban. Ismét 10 versenyszám vár rájuk és reméljük sok-sok szurkoló lovasbarát. A belépés ingyenes a rendezvényre. A teljes eredménylistához katt ide!