Így látták az edzők

image

A 10. forduló nyitómérkőzésén a Videoton megérdemelt és fölényes győzelmet aratott a Zalaegerszeg ellen.

Paulo Sousa:

Mérkőzést megfelelő intenzitással kezdtük, mindenképpen arra törekedtünk, hogy helyzeteket alakítsunk ki és gólokat szerezzünk. Ez az elején még nem sikerült, annak ellenére, hogy kidolgoztunk sok helyzetet, de az ellenfelünk jól védekezett és a középső szegmensét a pályának jól zárta le, emiatt középen nem tudtunk előre jutni. Ettől függetlenül támadtunk tovább és sikerült megszerezni a vezetést. A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy az 1-0 egy veszélyes eredmény, mert az ellentámadásokból bármikor veszély alakulhat ki a kapunk előtt, amiből esetleg gólt is kaphatunk. A továbbiakban is a megfelelő intenzitással folytattuk a mérkőzést, ami meghozta az eredményt és sikerült több gólt is lőnünk. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra és úgy gondolom, hogy megfelelően álltak a mérkőzéshez, úgyhogy mindenképpen boldog vagyok a mutatott játékkal.

Prukner László:

Számomra a mérkőzés legnagyobb tanulsága az volt, hogy kezdem megismerni a csapatot és látszik, kire lehet számítani és kire nem. Nagyon keményen nekünk esett a Fehérvár, de ezt sikerült kihúznunk és az ezt követő időszakban viszonylag jól játszottunk, nekünk voltak lehetőségeink. A lehetőségeket követően mégis a Videoton rúgott egy olyan gólt, ami védekezési hiba volt. A szünetben próbáltuk rendezni a sorokat, ennek meg is volt az eredménye, amikor nekünk volt két-három olyan szituációnk, amikor gólt szerezhettünk volna, de egy teljesen ártalmatlan előre rúgott labdából megint gólt kaptunk. Innentől kezdve a Fehérvár nyugodtan játszhatott, nálunk pedig néhány ember elvesztette a hitét. Ezután mégis sikerült szépíteni az eredményen, ennek ellenére a Fehérvár megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.