Így szerepeltek a vb-n a Milan játékosok

Olivier Giroud volt a legeredményesebb futballista a Milan-játékosok közül, Theo Hernández játszotta a legtöbbet, míg Fodé Ballo-Touré a legkevesebbet a világbajnokságon. Argentína győzelmével ért véget a 2022-es katari világbajnokság, miután a döntőben 2-2-es rendes játékidő és 3-3-as hosszabbítást követően tizenegyespárbajban legyőzte Franciaországot. A tornán összesen 7 játékos vett részt a Milanból, íme az összegzés.

THEO HERNÁNDEZ: A francia balhátvéd nevéhez fűződött a legtöbb játékperc a szóban forgó 7 Milan-játékos közül. Theo a csoportkör első meccsén a cserepadon kezdett és a bátyja, Lucas Hernández súlyos sérülése után kapott lehetőséget. Didier Deschamps összesen 6 mérkőzésen 508 perc játékidőt adott Hernándeznek, aki egy góllal (Marokkó ellen az elődöntőben) és két gólpasszal rukkolt elő a tornán. A címvédő franciák alapembereként ezüstérmet szerzett élete első világbajnokságán.

OLIVIER GIROUD: A világbajnok játékos Karim Benzema sérülése miatt a franciák első számú csatára volt a vb-n és fantasztikusan kezdte a tornát, ugyanis már a csoportkör első fordulójában 2 gólt szerzett Ausztrália ellen. Giroud a nyolcaddöntőben és a negyeddöntőben is betalált Lengyelország és Anglia ellen, ezáltal 6 meccsen 4 alkalommal volt eredményes és Kylian Mbappé illetve Lionel Messi mögött a harmadik helyen zárt Julian Alvarezzel holtversenyben az összesített góllövőlistán. Szinte biztosra vehető, hogy a 36 esztendős játékosnak ez volt az utolsó világbajnoksága, amelyet a 2018-as aranyérem után ezüsttel zárt.

SERGINO DEST: 4 kezdőként lejátszott mérkőzés, 309 játékperc és 1 gólpassz. Ez volt a Milan kölcsönben lévő jobbhátvédjének mérlege az amerikai válogatottban a katari tornán. Egyesült Államok végül a nyolcaddöntőig jutott, ahol Hollandia ellen 3-1-re kikapott. Dest a csoportkör harmadik fordulójában Irán ellen kiosztott egy gólpasszt, amellyel nagyban hozzájárult a győzelemhez és a továbbjutás kiharcolásához.

RAFAEL LEAO: Nagy meglepetésre nagyon kevés játéklehetőséghez jutott Leao a világbajnokságon azok után, hogy húzóemberré vált a klubcsapatában és megválasztották a Serie A legjobbjának az előző idényben. Fernando Santos szövetségi kapitány 5 meccsen küldte be a Milan támadóját és mindegyik alkalommal csereként a meccsek utolsó 10-20 percére, ezáltal összesen 83 játékpercet töltött a pályán. A 23 éves futballista két gólt szerzett, Ghána és Svájc kapuját vette be. Végül a negyeddöntőben Marokkó jelentette a végállomást Portugália számára.

SIMON KJAER: Talán nem túlzás azt állítani, hogy Dánia okozta a legnagyobb csalódást a vb-n, ugyanis 10 meccsen 9 győzelemmel 27 pontot szerezve 30-3-as mérleggel simán kvalifikálták magukat a selejtezőből, de a tornán csoportutolsóként kizúgtak a D-csoportból Franciaország, Ausztrália és Tunézia mögött. Kjaer csapatkapitányként vezette pályára Dániát az első fordulóban Tunézia ellen és 65 percet játszott. A hátralévő két csoportköri meccsen a cserepadon ült, ugyanis nem volt 100 százalékos állapotban.

CHARLES DE KETELAERE: A Milan támadó-középpályása a három csoportköri meccs alatt csupán egy alkalommal jutott szóhoz és 15 percet töltött a pályán Marokkó ellen. Belgium a harmadik helyen zárt és kiesett a csoportkörből Marokkó és Horvátország mögött.

FODÉ BALLO-TOURÉ: A Milan szenegáli balhátvédje az angolok elleni 3-0-ra elveszített nyolcaddöntőn mutatkozott be a világbajnokságon, miután a csoportkör meccseket sérülés miatt ki kellett hagynia. Ballo-Touré a 83. percben csereként szállt be és 7 percet játszott a tornán.