Ismét botlott a Milan, döntetlen az újonc otthonában

A Milan idegenben 1-1-es döntetlent játszott az újonc Parma ellen az olasz bajnokság 33. fordulójának nyitómérkőzésén. A piros-feketék ugyan a második félidőben Samu Castillejo fejesével vezetést szereztek, azonban a hajrában Bruno Alves szabadrúgásból egyenlített.

Két, meglehetősen formán kívül futballozó csapat találkozott a Serie A 33. fordulójának első szombati mérkőzésén: a Parma legutóbbi 13 meccséből egyet, a Milan legutóbbi öt találkozójából szintén egyet tudott megnyerni. A hazaiak motiváltan kezdték a déli találkozót, Ceravolo és Gervinho vezérletével az első félidőben több alkalommal is közel jártak a vezetés megszerzéséhez, azonban Gianluigi Donnarumma hibátlanul védett.

Az első félidőben a Milan valamivel többet birtokolta a labdát, de igazán nagy gólhelyzetet nem hozott az első játékrész. A másodikban aztán már megrezdültek a hálók: a 69. percben Suso beadása után szép mozdulattal fejelte a kapuba a labdát Samu Castillejo, amivel előnybe került a Milan (0-1).

A három pontot azonban nem sikerült begyűjteni Gennaro Gattuso csapatának, s erről a portugál légiós, Bruno Alves gondoskodott, aki a 87. percben egy precízen végre hatott szabadrúgással egyenlített, s mentett pontot csapatának (1-1).

PARMA – MILAN 1-1

Időpont: 2019.04.20. 12:30
Helyszín: Stadio Ennio Tardini, Parma
Játékvezető: Valeri
Gólszerzők: Bruno Alves (87.) ill. Castillejo (69.)
Sárga lap: Biglia (82.)

KEZDŐCSAPATOK:

PARMA (3-5-2): Sepe; Iacoponi, Alves, Gagliolo; Gazzola, Kucka, Scozzarella (Stulac 90.), Barillà, Dimarco (Siligardi 72.); Ceravolo (Sprocati 76.), Gervinho.

Cserék: Brazao, Frattali, Bastoni, Gobbi, Dezi, Diakhate, Machin, Rigoni, , Schiappacasse.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Conti (Castillejo 66.), Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko (Cutrone 58.), Calhanoglu (Biglia 75.); Suso, Piatek, Borini.

Cserék: Donnarumma A., Reina, Calabria, Caldara, Abate, Laxalt, Musacchio, Bertolacci, Paquetá.