Ismét magabiztos siker a franciák ellen – Döntőben a Benedek-csapat

vargad_mti

A trieszti kvalifikációs torna elődöntőjében, mint a csoportmeccsek során ismét hat góllal győzött férfiválogatottunk a franciákkal szemben. Varga Daniék így ott vannak a holnapi fináléban.

vargad_mti

Finalista a csapat (Fotó: MTI/archav)

A mérkőzés elején Varga Dani lövését még védte a francia kapus, de Háraiét már nem tudta, 1-0. A túloldalon szinte azonnal jött a válasz, Szivóst szórták ki, Kovacsevics pedig nem hibázott, 1-1. Hárai révén azonban ismét megszereztük a vezetést. Sőt, Manhercz majd Hosnyánszky jóvoltából már három volt közte, 4-1. Az etap vége előtt jött egy francia fór, amit könyörtelenül belőttek a galook, 4-2. A második negyedben már 7-3-ra is vezettünk, amikor a franciák elkezdtek zárkózni. Ellenfelünk belőtte a fórjait, még mi elhibáztuk azokat, ezért is lett 7-6 az eredmény a nagyszünet előtt. A végén jött Varga Dénes, egy szabaddobást követően kétgólosra növelte előnyünket.

A harmadik negyedben növeltük a kétgólos különbséget, Vámos kapufásgólja a 9-6-ot eredményezte, majd Peisson használt ki egy előnyt. A végén azonban jött Hosnyánszky és a záróakkord előtt 10-7-es eredményt mutatott a kijelző. Az utolsó negyedben a franciák elfáradtak, Manhercz révén a negyed derekára beállt a múlt vasárnapi eredmény, 13-7, azonban a vége 15-9 lett. Holnap a fináléban vagy az olaszokkal vagy a spanyolokkal mérkőzünk.

Olimpiai kvalifikációs torna, elődöntő:

Magyarország–Franciaország 15–9 (4–2, 4–4, 2–1, 5–2)
Magyarország: Bisztritsányi – Erdélyi, Vámos 3, Szivós, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Hárai 3. Csere: Zalánki, Manhercz K. 4, Hosnyánszky 2, Decker Á. 1, Bedő. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Franciaország: Garsau – Saudadier 1, Kovacevic 2, Blary 1, Khasz, Simon 2, Crousillat, Izdinsky 1, Marzouki, Peisson 2, Tomasevic, Camarasa. Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo

Vége 15-9-re nyertünk. Holnap 17 órától játszunk a fináléba a spanyol-olasz meccs győztesével.

– a srácok már vízben

– a franciákkal már találkoztunk a csoportmeccsek során, akkor hét góllal győztünk

– két meccs már véget ért. A németek az utolsó negyedben bukták el a hollandok elleni meccset, Kanada pedig az első félidőben nyerte meg a románok elleni összecsapást. Az 5. helyért így Kanada-Hollandia meccs rendeznek holnap, míg a hetedikért Németország meccsel Romániával.

– a mérkőzésünk 19 órától kezdődik.

5-8. helyért:

Németország – Hollandia 7-8 (2-1, 3-0, 2-3, 0-4)
Gólszerzők: Jungling 3, Preuss 1, Schuler 1, Stamm 1, Restovics 1 ill. Winkelhorst 2, Lindhout 2, Koopman 2, Reuten 1, Spijker 1

Kanada – Románia 14-7 (5-3, 4-0, 2-1, 3-3)
Gólszerzők: Costantin Bicari 4, Boyd 4, conway 2, Kudaba 1, Vikalo 1, Radojcsics 1, Torakis 1 ill. Gheorghe 3, Negrean 1, Chioveanu 1, Szabó 1, Popoviciu 1