Bruckner Máté bizonyította, képes felvenni a harcot az ifjúsági korosztály legjobbjaival. Ráadásul a Mol Új Európa Alapítvány által támogatott tizenhét éves asztaliteniszező a következő évtől már maga is az elithez tartozik, hiszen az európai ranglista tizenhetedikjeként kezdi a szezont.
Pusztai Viola • Lakatos Tamás, Szudi Ádám, Ecseki Nándor, Majoros Bence – előbbi három párosban ifjúsági Európa-bajnoknak, utóbbi az európai ifjúsági Top–12 bronzérmesének vallhatja magát. Utánpótláséveikben a korosztály legjobbjai közé tartoztak, és jelenleg a magyar asztalitenisz nagy ígéreteinek számítanak.
Az ő útjukat járja a BVSC-Zugló játékosa, Bruckner Máté is, aki az elmúlt hetek remeklésének köszönhetően nagyot lépett előre, s a következő évet a tizenhetedik helyen kezdi az európai ranglistán.
A júliusi, gyengébben sikerült Európa-bajnokságot követően rengeteget fejlődött, amit a novemberi szombathelyi nemzetközi utánpótlás-bajnokságon be is bizonyított. Bátorfi Zoltán, a fiú ifjúsági válogatott szövetségi kapitánya a szlovén Darko Jorgic – a viadal későbbi győztese – elleni meccse után azt mondta, még sosem látta olyan jól játszani Mátét, mint akkor. Akár nyerhetett is volna a kontinens egyik legjobbja ellen, ha elhiszi, hogy képes rá.
Nos, a csapatversenyben elhitte, hogy bárkivel szemben van esélye, és megmutatta, elviseli azt a terhet, hogy tőle várják a legtöbbet. Külön kiemelendő, amit a negyeddöntőben az egyesben bronzérmes Izumo Takuto ellen művelt: a japán már 2–0-ra vezetett, s úgy tetszett, simán nyer, de a magyar fiú szenzációs játékkal megfordította a mérkőzést.
„Bruckner mentette meg a napot a magyaroknak” – ezt írta a nemzetközi szövetség hivatalos honlapja, miután az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium tizenegyedikes diákja azzal a teherrel állt asztalhoz a franciaországi ifjúsági világbajnokság csapatversenyében: ha nem nyer a kanadai ellenfele ellen, akkor nincs esély a tizenkettő közé jutásra.
A folytatásban aztán háromszor is a bravúr kapujában botlott meg: csapatban a szlovénok ellen a nyolc közé jutásról döntő találkozón, Hartbrich Leonieval vegyes párosban az Európa-bajnok román Pletea, Diaconu kettős ellen, és Majoros Bencével párosban a náluk sokkal magasabban rangsorolt francia Cassin, Bertrand duóval szemben maradt alul döntő szettben.
– Párosban a nyolcaddöntőben 2–1-re és 10–9-re vezettünk a franciák ellen, azt a szettet elvesztettük, a döntő játszmában pedig 9–9-es állásnál kettőt rontottam, így kikaptunk – idézi fel a La Roche-sur-Yonban történteket. – Úgy gondolom, a kiélezett szituációkban nem volt annyi önbizalmunk, mint az ellenfeleknek, tehát ezen még kell dolgoznunk.
A vb után nem jutott idő pihenésre, hiszen várt rá Szekszárdon az ifjúsági Top–12 bajnokság, amelynek – Majoros Bence távollétében – ő volt a legnagyobb esélyese. Bár ez a teher nem nyomta, a fáradtság nagyon is közrejátszott abban, hogy az első nap után még nem áll dobogós helyen.
– Nagyon kiegyenlített volt a mezőny, akár ötödik is lehettem volna. Őrület, milyen eredmények születtek az első napon, amelyen nem játszottam jól. Többször szoros szituációban maradtam alul, amelyeket nem lett volna szabad elvesztenem. De másnapra fejben összeraktam magam, és mind a négy meccsemet megnyertem. A legrosszabb teljesítményt Juhász Patrik és Kramarics Gergő ellen nyújtottam, a legjobbat pedig Molnár Istvánnal szemben, akit döntő szettben győztem le, de mindketten remekül játszottunk. Örülök, hogy a gyengébb formám ellenére, megfelelő összpontosítással képes voltam megnyerni a versenyt.
A Mol Új Európa Alapítvány támogatottja gőzerővel készül a következő idényre, hiszen komoly céljai vannak: a nemzetközi viadalokon bravúrokat bemutatva, minél jobb eredményeket érne el, az ifjúsági Eb-n pedig csúcsformában akar asztalhoz állni. A pályázaton elnyert támogatást is arra fordítja, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a felkészülése, vagyis az előző két évhez hasonlóan versenyekre utazás, külföldi edzőtáborozás szerepel a terveiben.