Jadran Kupa – Győzelem Montenegró ellen is

jadrankupa01

A spanyolok után Montenegrót is legyőzte a Benedek-csapat, így két sikerrel és egy vereséggel zárta a Jadran Kupát.

Két győzelem és egy vereség a Jadran Kupa mérlege (Fotó: wpolo.me)

A nap első meccsén Horvátország egy góllal verte Spanyolországot. A torna zárásaként pedig a mieink Montenegróval találkozott. A mérkőzés első negyedében hét gól esett Ivovics révén még a házigazdák vezettek 3-2-re, de Varga Dániel majd Vámos révén megfordítottuk a meccset. A második nyolc percben egy-egy találat született, így 5-4 áll ide a nagyszünetben az eredményjelzőn. A fordulás után 5-2-es etapot produkált a válogatott, ami a záróakkord előtt négygólos különbséget jelentett. Az utolsó nyolc percben tartottuk előnyünket, még Drasko Brguljan valamint Erdélyi talált be, így 11-7-re győztünk.

Felkészülési torna, Jadran Kupa (Herceg Novi, Montenegró)

Montenegró-Magyarország 7-11 (3-4, 1-1, 2-5, 1-1)
Gólszerzők: Drasko Brguljan 3, Ivovics 2, Klikovac 1, Radovics 1 ill. Manhercz K. 2, Varga Dániel 2, Zalánki 2, Kis G. 2, Erdélyi 2, Vámos 1

Horvátország-Spanyolország 8-7

A torna végeredménye:

A második nap eredményei:

Magyarország-Spanyolország 11-9 (1-1, 1-0, 4-4, 5-4)

Magyarország: Bisztritsányi, Erdélyi 3, Vámos 2, Gór-Nagy, Madaras, Hosnyánszky 2, Decker Á., Zalánki, Bátori, Hárai 1, Tóth M. 1, Varga Dénes 2, Bedő, Manhercz K. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Spanyolország: Aguilar, Granados, Molina 3, Roca, Alarcon, Minguell, Szirányi, Espanol 2, Tahull 1, Fernandez, Mallarach, Echenique 3, Lopez. Szövetségi kapitány: Gabi Hernandez

Montenegró-Horvátország 9-8 (1-1, 2-1, 3-2, 3-4)

Az első nap eredményei:

Magyarország-Horvátország 9-11 (3-3, 2-3, 2-1, 2-4)

Magyarország: Nagy V., Gór-Nagy 1, Madaras, Zalánki 1, Erdélyi, Vámos 1, Decker Á., Szivós, Kis G., 1, Hárai, Tóth M. 1, Varga Dániel, Bátori 1, Manhercz K. 3. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Horvátország: Pavics, Krapics 1, Jokovics 3, Buljubasics 1, Petkovics, Bukics 1, Vukicsevics 1, Buslje, Setka, Macan 2, S. Sukno 2, Pavlovics, Bijac (kapus). Szövetségi kapitány: Ivica Tucak

Montenegró-Spanyolország 5-5 (0-2, 2-2, 1-0, 2-1)