Janecskó a legsikeresebb magyar a a teremgokart-világbajnokságok történetében

Egyéb

2015. augusztus 7. péntek, 10:56

Két magyar indulója volt a 2015-ös Indoor Kart World Championshipnek, egyikük bejutott a döntőbe, és összetettben az eddigi legjobb magyar eredménynek örülhetett az olaszországi Cameranóban: 127 nevezőből a 13. lett. A korábbi évekkel ellentétben nehezítette az indulók dolgát, hogy egy hatsebességes váltós géppel versenyeztek.

Az Indoor Kart World Championshipnek, vagyis a teremgokartosok világbajnokságának 2015-ben  Olaszország, a cameranói PGKart Indoor pálya adott otthont július 19-26. között. A főleg belgák és hollandok uralta sportágban egy magyar versenyzőnek is sikerült bekerülnie a legjobbak közé: Janecskó Adrián bejutott a döntőbe, összetettben a 13. lett. Magyar versenyző ezidáig nem tudott versenyt nyerni a KWC-n, és az eddigi legjobb összetettbeli helyezést (15.) is sikerült megjavítania.

Adrian46_1

A Forma-1-hez hasonlóan minden versenyért (előfutamok, elődöntő, döntő) pontokat gyűjtenek a pilóták, és az összetettben legtöbb pontot szerző versenyző lesz az aktuális világbajnok. Adrián hatszor állt dobogón, ebből háromszor a pódium tetején. Egyszer akasztottak a nyakába ezüst-, kétszer bronzérmet. Háromszor indult pole pozícióból, és négy futamban volt övé a leggyorsabb kör.

Az egyéni futamokat megelőző Nemzetek Kupája névre keresztelt hosszútávú versenyen két belga és egy lengyel versenyzővel összeállva világbajnoki bronzérmet szerzett a korábbi többszörös amatőr magyar bajnok érsekvadkerti gokartos.