Janeiro: „Én csak két igazolásért vagyok felelős, a többiekről inkább nem akarok beszélni”, Moniz: „Kissé naivak a játékvezetők” – edzői értékelések

Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Supka Attila (Mezőkövesd): – Az időjárás nagyban befolyásolta a mérkőzés színvonalát, hiszen lehetett látni, hogy mindkét csapat kikészült a végére, a pályán nagyjából 40-42 fok volt. Ilyen körülmények között nagyon nehéz futballozni. Függetlenül attól, hogy az olyan lehetőségeket, amik voltak a végén, értékesíteni kell. Megvoltak a helyzeteink ahhoz a második félidőben, hogy megnyerjük a meccset, de meg kell elégednünk az egy ponttal és bízunk abban, hogy a következő héten ki tudunk állni. Ketten is sérülés miatt jöttek le, a szünetben Besirovicot kellett lecserélni, neki a vádlija húzodhatott meg, Madarász a combjához kapott, majd holnap az MRI után meglátjuk, milyen komoly a sérülés. Ebben az időben sajnos jönnek az ilyen jellegű sérülések, mert nagyon nagy próbának vannak kitéve az izomzatok. Mindenképpen kellene még két játékos, két csatár, ott vannak problémáink.

Pótolni kell Jurinát, akiért jött egy olyan ajánlat, ami megérte a klubnak. Egyéves szerződése volt még, a jövő nyáron már nem kapott volna érte a klub pénzt, most tudtuk értékesíteni, reméljük helyette jön olyan játékos, aki tud segíteni.

(M4 Sport)

Kuttor Attila (Vasas): – Amíg bírtuk ezt a meleget, addig a mi játékunk érvényesült. Akkor, azokból a helyzetekből kellett volna többször betalálnunk, az első félidőben ült a játékunk és ebben a melegben is bírtuk a játékot. A meleg miatt taktikailag is másra kényszerültünk ezután és egy ikszes találkozó volt a második játékrész. Az egész mérkőzés értékelhető, eljöttünk idegenbe egy tradicionálisan NB I-es csapathoz és az első félidőben eldönthettük volna a meccset. Ugyanarra tudok visszautalni, amire eddig is, ez a liga nem engedi meg az ilyenfajta hibákat, ezen kell javítani. Több helyzetet kell kihasználni elöl, hátul pedig nem követhetünk el olyan hibát, amit egyből büntetnek. (M4 Sport)

Kecskeméti TE–Zalaegerszegi TE FC 3-1

Szabó István (KTE): – A bemelegítés után azt a visszajelzést kaptam a szakmai stábtól, hogy nem vagyunk frissek. Az utolsó pillanatban is próbáltunk bevetni mindent, hogy mentálisan jobb állapotba kerüljünk, de ez nem sikerült, és a ZTE jobban kezdte a meccset. Ellenfelünk agresszívabb volt, visszaszerezte a labdákat a saját térfelünkön, és nem érdemtelenül szerzett vezetést. A bekapott gól után kezdtünk magunkra találni, támadásokat szövögettünk, helyzeteink voltak. Jókor jött a kiállítás, de ez egyrészt jogos volt, másrészt megdolgoztunk érte. Nagyon vártam a szünetet, hogy megbeszéljük, mit kell játszani a fordulás után. Erre a srácok kiválóan reagáltak, jól játszottunk, kijött a létszámfölény és megérdemelten győztünk. A meccs után a tabella élére kerültünk, de ezzel nem foglalkozom, a három pont a fontos, mert minden egyes ponttal közelebb kerülünk a bennmaradáshoz. A szurkolóink előtt ma is le a kalappal, köszönjük a támogatást nekik! (kecskemetite.hu)

Ricardo Moniz (ZTE): – Saját magunk ellenségei vagyunk. Hiába domináltuk a mérkőzést, a 2–0 és a 3–0 is benne volt a játékban, saját magunknak nehezítettük meg. Edzőként ez számomra elfogadhatatlan, ennek lesznek következményei.

Ha Magyarország közeledni szeretne a nemzetközi szinthez, akkor a játékvezetőknek is változtatniuk kell, hogy a nemzetközi presszinget engedélyezzék a játékosoknak. Néha azt érzem, hogy kissé naivak a játékvezetők, többet megengedhetnének, mert ezáltal tud csak a magyar futball fejlődni.

Szeretném megvédeni a játékosaimat, számomra a pohár félig tele van, szeretném, ha felemelt fejjel távoznának. (m4sport.hu)

Debreceni VSC–Puskás Akadémia 1-1

Joao Janeiro (DVSC): – A második félidőben nem azt játszottuk, amit vártunk, volt egy kis fáradtság a játékosokban. Most szenvedünk az miatt, hogy nem volt szabadnapunk, amióta elkezdtük a szezont. Ugyancsak szükségünk lett volna, hogy a kispadról segítsenek a játékosok, de a cserék nem segítettek a csapaton. Az első félidőben lezárhattuk volna a meccset számtalan alkalommal.

Két igazolásunkért vagyok csak felelős, a többiekért nem. Akiért én vagyok a felelős, az Megyeri Balázs és Horváth Krisztofer, a többiekről inkább nem akarok beszélni.

Lesz majd átigazolási időszak decemberben, de addig is az őszi szezon a fontos. (M4 Sport)

Hornyák Zsolt (Puskás): – Még ilyen mérkőzésünk nem volt, hogy ennyi gólt lőttünk, és szinte mindegyik les volt, valamint a tizenegyesünket is felülbírálta a VAR. Pedig annál a szituációnál bíztam benne, hogy vissza tudunk jönni a meccsbe, ha ott egyenlítünk, akkor simán nyerünk. A második félidőben olyan nyomást tettünk a DVSC-re, ami gólt hozott, csak idő kérdése volt, hogy mikor tudunk egyenlíteni. Azért voltam mérges, mert ennyi helyzetből gólt kell lőni, nem szabad ennyit kihasználatlanul hagyni. Sajnos ma is pontokat vesztettünk. Colley azért nem játszott sokáig, mert nem volt ideális formában, de az előző két meccsen nagyot küzdött, több van benne, meg szeretném adni neki azt a lehetőséget, hogy bizonyítson. Az első félidőben is sikerült nyomnunk, csak lyukasabbak voltunk hátul, az ellenfél a kontráival meg tudott lepni, Favorov nem játszott ideális meccset Corbuval a középpályán, de Urblík és Van Nieff is jól szállt be. (M4 Sport)

Az “új Haaland” a Serie A-ba igazolt, szlovák játékossal egyezett meg a Manchester United – külföldi körkép