Japánból is jeles

Harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a férfi U20-as vízilabda-válogatott az almati világbajnokságon. A magyar csapat 16-9-re győzte le a remekül küzdő japánokat. Hétfőn a csoportelsőség és a negyeddöntő a tét Hollandia ellen.

Pusztai Viola Kovács Gergő, akinek a Kínának lőtt parádés gólja bejárta a sajtót, szimpatikus csapatnak tartja a japánt. A rendkívül szerény játékos azért leszögezte, hogy annak ellenére be kell húzni a meccset. A férfi U20-as vízilabda-válogatott harmadik csoportmérkőzésén találkozott az ázsiaiakkal az almati világbajnokságon.

Mire a meccs elkezdődött a központi uszodában, valószínűsíthetővé vált, hogy a negyeddöntőben Montenegró lehet Horkai György együttesének ellenfele, ugyanis 14-7-re kikapott Horvátországtól az A csoportban. Érdekesség, hogy utóbbi csapat még csak az első meccsét játszotta vasárnap a világbajnokságon, miután a brazilok távolmaradása miatt öt- helyett négytagú csoportba került.

Kalanovics Balázs remek csavargóllal vette ki a részét a japánok elleni győzelemből Forrás: waterpolo.hu

Kalanovics Balázs remek csavargóllal vette ki a részét a japánok elleni győzelemből  •  Forrás: waterpolo.hu

A magyaroknak is lesz szünnapjuk a csoportmeccsek alatt, méghozzá kedden, miután az összes meccsüket lejátszották. Ha hétfőn a hollandokat is megverik, a nyolcaddöntők napja, azaz a szerda is rendelkezésükre áll arra, hogy készüljenek a negyeddöntőre.

De vissza a maimérkőzéshez! Horkai György szövetségi kapitánynak igaza lett: Japán erősebb, mint Kína. Az első negyed után csupán egy góllal vezettek Manherczék, és a másodikban is nagyon meg kellett dolgozniuk azért, hogy megtörjék az ellenfél masszív védekezését, és betaláljanak a kapuba. A harmadik negyedben 6-4 után aztán többek között Kalanovics Balázs remek csavargóljával megléptek a fiúk.

Az utolsó negyed kiegyenlített játékot és sok gólt hozott mindkét oldalon, de a magyarok győzelme nem forgott veszélyben: 16-9 lett a vége.

A mérkőzés után a három gólig jutó Kalanovics Balázs nyilatkozott honlapunknak:

– Végig kézben tartottuk a mérkőzést. A japánok kisebb termetűek, mint akikkel eddig játszottunk, gyorsan úsznak, nagyon sokat mozognak játék közben. A meccs elején még tartották az iramot, aztán a végére kijött a különbség. Már várjuk a holnapi, utolsó csoportmeccset, a hollandok jól játszanak, hajtanak és nagyon akarnak, ahogy mi is.

A csoportelsőségről döntő, hollandok elleni összecsapás hétfőn, magyar idő szerint 11 óra 40 perckor kezdődik.

FÉRFI U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, ALMATI
B csoport, 3. forduló
Magyarország−Japán 16-9 (3-2, 2-0, 5-3, 6-4)
A magyar gólszerzők: Manhercz 3, Kalanovics 3, Kolozsi 3, Sedlmayer 2, Pohl 2, Vogel Simon 2, Nagy Á.