Jászó Ádám robbant, három ezüst a hölgyektől

Egy arany, három ezüst és két bronz a magyar úszók mérlege a Mare Nostrum-körverseny nyitónapján. Az első állomáson, Canet-en-Roussillonban Jászó Ádám győzött 50 háton, Molnár Dóra (200 hát), Ábrahám Minna (200 gyors) és Mihályvári-Farkas Viktória (1500 gyors) lett második – utóbbi nagyon közel járt az olimpiai szinthez –, Pádár Nikolett (200 gyors) és Verrasztó Dávid (400m vegyes) pedig bronzérmesként zárt.

Jobban nem is kezdődhetett volna a Mare Nostrum-körverseny első állomása: Jászó Ádám rögtön aranyéremig tempózott 50 háton Canet-en-Roussillonban, a falnál négy századdal nyúlta le a japán Natarajt. „Örülök az eredménynek, nem voltak elvárásaim, csak kíváncsiak vagyunk, hol tart az olimpiai felkészülés – kommentálta az elsőséget a pécsi óriás. – Egész jó úszás volt, várom, hogyan sikerül a holnap és a többi állomás.”

A következő sprintszámban, 50 gyorson Szabó Szebasztián negyedikként ért célba, csupán három századnyira volt a dobogótól – Senánszky Petra a hölgyeknél a 8. helyen zárt.

Ezerötszáz gyorson elsősorban Mihályvári-Farkas Viktóriának szorítottunk, akinél nem is az ezüstérmes befutó számít, hanem hogy mennyire közel került az olimpiai szinthez: csupán 2.5 másodperc hiányzott Párizshoz (neki még nincs kvótája – ugyanebben a fináléban Késely Ajna negyedikként ért a falhoz).

Viki edzője, Kutasi Gergely ugyanakkor egy pillanatig nem aggódik: „Közel voltunk, de már most ott tartunk, mint az országos bajnokságon csúcsformában. A héten szerdán még kőkemény edzést csináltunk, csak másfél napig könnyítettünk. Úgyhogy jó irányba haladunk, jövő héttől megkezdjük a formába hozást az Európa-bajnokságra.”

A leghosszabb hátúszó-számban, 200-on Molnár Dóra a felkészülési időszakhoz képest egészen kiváló eredményt ért el, a 2:10.07 olimpiai szint, korántsem mellesleg ezüstérmet ért, junior világbajnokunk azonban már rég a vonal alá került (ennél jobb idővel). Szabó-Feltóthy Eszter is döntőzött, ő negyedik lett.

Kétszáz gyorson Ábrahám Minna és Pádár Nikolett csatázott a második helyért az olimpiai bajnok Haughey mögött, végül Minna 9 századdal gyorsabbnak bizonyult. Négyszáz vegyesen Verrasztó Dávid tesztelte a formáját: a 36 esztendős Európa-bajnok harmadik lett, de még hét másodpercre jár attól, hogy olimpiai résztvevőnek mondhassa magát. Száz mellen Békési Eszternek sikerült döntőbe jutnia, és nyolcadik helyen zárt.