Jégkorong Erste Liga: újra előnybe került a Csíkszereda

MH/MTI
2024. március 19. kedd. 7:55

Sofron István 80 másodperc elteltével szerzett vezetést a székely csapatnak, de még az első harmadban egyenlített a rivális. A meccs derekán Schlekmann Márk létszámfölényben a BJA-t juttatta előnyhöz. A hazaiak az 58. percben hosszabbításra mentették a találkozót. Az első gólig tartó ráadás egy perc 17 másodperc után máris eldőlt, Rokaly Norbertnek ennyi időre volt szüksége, hogy betaláljon.

A hatodik és az esetleges hetedik összecsapásnak szerdán, illetve csütörtökön a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum ad otthont.

Az alapszakaszelső, magyar bajnoki címvédő FTC-Telekom, valamint az Erste Liga legutóbbi győztese, a Gyergyói HK már bejutott az elődöntőbe. Az biztos, hogy a Brassó a Gyergyóval találkozik az fináléba kerülésért, az FTC pedig a Budapest JA-Csíkszereda párharc győztesével.

Eredmények, negyeddöntő: 5. mérkőzés: SC Csíkszereda (romániai)-Budapest JAHC 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2, a Csíkszereda javára.

6. mérkőzés: DVTK Jegesmedvék-Corona Brasov (romániai) 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
A párharcot 4-2-es összesítéssel a Brasov nyerte.