Jet-Sol Liga: magabiztos sikerrel kezdett az MTK és az Astra

Hétvégén három mérkőzéssel megkezdődtek a küzdelmek a női NB I-ben.

A Jet-Sol Liga 2015-2016-os szezonjának nyitómérkőzésén, a Viktória és az MTK összecsapásán Nagy Lillának szűk öt percre volt szüksége ahhoz, hogy – Hummel-Smuczer Angéla tökéletes passzából – megszerezze a bajnokság első gólját majd nem sokkal később Diószegi Fanni használta ki a Ferencsik Evelin távollétében tábornokát vesztett védősereg bizonytalanságát.

A 13. percben 2-0-ra, az első negyedóra végén, Magyar Vanda öngólját követően pedig már 3-0-ra vezető, bajnokesélyes csapat hamar eldöntötte a meccset, és a folytatásban a Viktória erejéből csak arra futotta, hogy szűkítse a különbségét. A 29. percben Heike Manhart révén szépített a szombathelyi csapat, de az MTK a középkezdés után szinte azonnal helyreállította a háromgólos különbséget: ezúttal Balogh Henrietta nyúlt olyan pechesen labdához, hogy az a saját kapujába került róla. A Nap a meleget, az MTK pedig a gólokat ontotta a Király Sportlétesítményben: a 33. percben a kék-fehérek előnyét látványos átlövéssel, (felső)kapufás góllal növelő Palkovics Nórának tapsoltak a nézők.

A fordulás után, érthetően, alábbhagyott az iram, ebben a játékrészben már csak egy-egy gól született mindkét oldalon: előbb Harsányi Andrea szépített az Olaszországba szerződött válogatott kapus, Szőcs Réka helyére lépett Varga Luca feje fölé küldött sistergő bombával, majd az utolsó negyedórához érve az MTK-ban most debütáló Csorbai Nikolett állította be a 6-2-es végeredményt.

A Győri ETO és a Szegedi AK játszotta a 2014-2015-ös bajnoki év utolsó női NB-s meccsét is – akkor azt NB I-NB II-es osztályozónak hívtuk. A sorsolás azután úgy hozta, hogy a két csapat már az élvonal első fordulójában randevúzott az új szezonban – Győrben ugyanúgy, mint júniusban, magabiztosan győzött az ETO.
AZ ETO korábban is szerepelt már a női NB I-ben, de ez azért mégis csak egy fiatal játékosok alkotta, új csapat: így azután bátran mondhatjuk, hogy Süle Dórának egyetlen perc is elég volt ahhoz, hogy megszerezze az (új) ETO első Jet-Sol Liga-találatát.

A gyors győri gól meghatározta a meccs forgatókönyvét. A folytatásban is a hazaiak játszottak fölényben, és a védő Fleck Nikolett (26. p.), az eddigi egyetlen nyári erősítés, Vígh Renáta (47. p.) és a nem sokkal korábban beálló Zemlényi Csenge (76. p.) góljaival már 4-0-ra is vezetett Horváth Tamás csapata. A Szeged Lipták Lilla révén (78. p.) szépíteni tudott a hajrában, de egyelőre úgy tűnik, a Boszorkányokra még a tavalyinál is nehezebb lecke vár, ha meg akarják őrizni élvonalbeli tagságukat.

AZ ETO korábban is szerepelt már a női NB I-ben, de ez azért mégis csak egy új csapat: így azután bátran mondhatjuk, hogy Süle Dórának egyetlen perc is elég volt ahhoz, hogy megszerezze az (új) ETO első Jet-Sol Liga-találatát.

A gyors győri gól meghatározta a meccs forgatókönyvét. A folytatásban is a hazaiak játszottak fölényben, és a védő Fleck Nikolett (26. p.), az eddigi egyetlen nyári erősítés, Vígh Renáta (47. p.) és a nem sokkal korábban beálló Zemlényi Csenge (76.) góljaival már 4-0-ra is vezetett Horváth Tamás csapata.

A Szeged Lipták Lilla révén (78.) szépíteni tudott a hajrában, de egyelőre úgy tűnik, a Boszorkányokra még a tavalyinál is nehezebb lecke vár, ha meg akarják őrizni élvonalbeli tagságukat.

Gólzáporos győzelemmel kezdte a bajnokságot az alaposan átalakult Astra HFC. A kezdőcsapatba került mezőnyjátékosok éppen fele nyáron érkezett – és még nem is kerülhetett minden ász rögtön a kezdőbe… Talán az „új csapat” az oka, hogy az első tíz perc inkább az előzetesen is kevésbé esélyesnek ítélt Femináé volt: a vendégek megnyomták a meccs elejét, alkalmasint bíztak benne, ha tudnak egy gyors gólt szerezni, utána meglepő dramaturgiát hozhat a meccs.

Zimányi-Kovács Anikó precíz átlövése a jobb felső sarokba azonban visszaterelte a mérkőzést az eredeti kerékvágásba: a szünetre, Staar Gabriella triplájának és a szlovák válogatott Dolly Dikanová góljának köszönhetően, már öttel ment az Astra.

Talán bizonygatni sem kell, ezzel eldőlt a mérkőzés, így azután az egyre fülledtebb melegben már nem volt olyan intenzív a hazaiak játéka, mint az első negyvenöt percben. Godvár Katalin azért növelni tudta az Astra előnyét, majd Staar belőtte negyedik (méghozzá gyönyörű!) gólját – 7-0 után Fogl Katalin büntetőjéből szépített a Femina, de az utolsó szó a Godvár tökéletesen középre csavart labdáját a hálóba stukkoló Telek-Sümegi Éváé lett: 8-1-re győzött az egy hét múlva a Ferencvárosnál vendégeskedő Astra HFC.

A nyitóforduló negyedik mérkőzését, a Kóka-FNLA – Ferencváros mérkőzést, a bajnokcsapat UEFA Bajnokok Ligája-selejtezője miatt szeptember 29-re halasztották. A zöld-fehérek Hollandiában léptek pályára, ahol az első mérkőzésen nem tudták ugyan felülírni a papírformát, 2-0-s vereséget szenvedtek a holland bajnok Twente Vrouwentől, a további két mérkőzést azonban megnyerték: az izraeli bajnokot 2-1-re, a luxemburgi liga legjobbját 11-0-ra győzték le. A Fradi tizenhárom góljából kilencet Ebere Orji lőtt.