Jet-Sol Liga: megnehezítették az aranyesélyesek dolgát

A Jet-Sol Liga felsőházi rájátszásának előző fordulójában a két, az aranyérmet célzó csapat gólparádéval győzte le soros ellenfelét. Ezen a hétvégén viszont az ETO FC Győr és a Viktória-Trend Optika FC is megemberelte magát, és meg tudta nehezíteni nagyobb tudású ellenfele dolgát.

Az ETO FC Győr kétszer is vezetni tudott az MTK Hungária ellen, a zöld-fehéreknek mégsem sikerült pontot szerezniük. Öreg Cintia már a 7. percben előnyhöz juttatta az ETO-t, sőt Herczeg Andrea „kapufás” egyenlítő gólja után, Süle Dóra révén ismét a vendégek álltak jobban.

A szünetben 2-1-re vezetett az ETO, ám a fordulás után Pádár Anita „helyre tette” a fiatalokat. Nem sokkal a fordulás után egyenlített. Az MTK magához ragadta a kezdeményezést, majd a 81. percben Nagy Ágnes találatával már győzelemre is álltak a kék-fehérek. Dicséri az ETO-t, hogy nem adta fel a pontszerzés esélyét, és a 85. percben a második gólját szerző Süle (Steinbach kapus hathatós közreműködésével) egyenlített.

Nagyot tévedett azonban, aki azt hitte, ezzel vége: a lefújás előtti pillanatokban Pádár Anita húsz méterről, a léc alá küldte az MTK Hungária győztes gólját. Mindenki ismeri azt a „futball axiómát”, hogy akkor kell gólt lőni, amikor az ellenfél már nem tud válaszolni. Érdemes megnézni a gólperceket, összesen négy olyan perce volt a meccsnek, amikor az MTK győzelemre állt…

A Ferencvárosnál vendégeskedő Viktória-Trend Optika FC még gyorsabb volt, mint az ETO, pontosabban Öreg Cintia. Heike Manhart, a szombathelyiek osztrák középpályása már a legelső percben gólt szerzett, jelezve, hogy csapata nem feltartott kézzel érkezett az esélyesebb ellenfél otthonába. A Fradi azonban hamar tudott válaszolni, Szladjana Bulatovics, a tavasz legeredményesebb játékosa hamar egyenlített. A góllövőlistán már csak két találattal Ebere Orji mögött álló montenegrói az első félóra végéhez érve megfordította a meccset – sokan talán azt hitték, ezzel ki is nyitja a gólcsapot. A Viktória azonban jól tartotta magát, pontosabban a szoros eredményt: a bajnokcsapat csak a 91. percben szerzett újabb gólt, Vidovenyecz Anna állította be a 3-1-es végeredményt.

Az alsóházban a Feminának nagyon kellett volna a győzelem, de legalább a pontszerzés az Astra ellen ahhoz, hogy az utolsó két fordulóra ne kerüljön tetemes hátrányba a 6. helyért, a „kiesési helyosztó” elkerüléséért vívott harcban. Az Astra azonban eredményesebb volt az első félidőben, egy szöglet nyomán Telek-Sümegi Éva szerzett gólt és a vendégek a hajráig őrizték is előnyüket. A 81. percben Hegyi Szilvia egyenlíteni tudott, ám a Femina nem fogta erősen az egy pontot, az kicsúszott a kezéből. A 85. percben – ismét szöglet után – Gál Tímea szerezte meg a vendégcsapat győztes találatát.

Az alsóház másik mérkőzésén a Kóka-FNLA nem sok esélyt adott a továbbra is pont nélkül álló Szegednek. A múlt héten Krascsenics Csilla mesterhármasát ünnepelte az újonc, most pedig ikertestvére, Petra húzta fel a góllövő cipőt. Duplájával bő negyedóra után már 2-0-ra vezetett a Kóka-FNLA. A vége 4-0 lett, méghozzá úgy, hogy a második félidőre éppen Krascsenics Petra helyére beállt, amerikai-magyar Kovács Tatjána is duplázott. Változatlanul Berla Attila csapata rendelkezik a legjobb mérleggel a rájátszásban: a kókai „kicsik” mind a négy eddigi mérkőzésüket megnyerték.