Jó játék és jó hajrá: három góllal legyőztük Kanadát

A kazanyi vizes világbajnokságon női válogatottunk a helyosztók során Kanadával találkozott, a 9.-12. helyért. A magyarok végig jobban játszottak, az utolsó negyedben pedig végleg döntésre vitték a dolgot. A 9. helyért a brazil – kazah páros győztesével meccselhetünk.noi vb magyar-usa01

Végig aktívabb volt Kanada ellen női vízilabda-válogatottunk a kazanyi világbajnokságon. Keszthelyi remekül lőtt távolról, a csapat pedig pazar hajrát mutatott be, az utolsó negyedet 4-1-re hozta le. Jöhet a brazil – kazah párharc megnyerője.

Merész András szövetségi kapitány a M4-nek: Nehéz volt játszani, mindkét csapatnak, hiszen nem ehhez a helyezésekhez szoktak. Igyekeztünk előzetesen ezt orvosolni, és a lányok haraptak, küzdöttek, felvettük a kanadaiak által elénk dobott kesztyűt, verekedtünk és győztünk.

Kisteleki Dóra: Elnézést kérnénk a szurkolóktól a helyezésért. Felesleges áltatni magunkat, ez a vb nem a csoportmeccseken ment el, hanem ebből a válogatottból valami plusz hiányzott…

16. Vizes világbajnokság, Kazany (Oroszország)

Nők

Magyarország – Kanada 10-7 (2-1, 2-2, 2-3, 4-1)

Magyarország: Bolonyai Flóra – Czigány Dóra, Antal Dóra,  Kisteleki Dóra 2,  Szücs Gabriella 1,  Takács Orsolya,   Illés Anna 1, Keszthelyi Rita 4, Tóth Ildikó, Bujka Barbara 2, Garda Krisztina, Menczinger Kata, Gangl Edina.

Szövetségi kapitány: Merész András

Kanada: Jessica Gaudreault – Krystina Alogbo,  Katrina Monton, Emma Wright 2, Monika Eggens, Kelly Mckee,  Joelle Bekhazi 1, Shae Fournier,  Carmen Eggens 1, Christine Robinson 1,  Stephanie Valin 1, Dominique Perreault,  Nicola Colterjohn.

Szövetségi kapitány: Johanne Brgin

Mai mérkőzések:

A 15. helyért:
Japán – Dél-afrikai Köztársaság 15-7 (2-0, 2-0, 8-3, 3-4)

A 13. helyért:
Új-Zéland – Franciaország 7-6 (1-2, 3-2, 1-2, 2-0)

16.45: negyeddöntő, Spanyolország-Egyesült Államok (M4)
17.50: negyeddöntő, Ausztrália-Kína (M4)
19.00: negyeddöntő, Olaszország-Görögország (M4)
20.30: negyeddöntő, Oroszország-Hollandia (M4)

Élő közvetítésünk a mérkőzésről:

Az olimpiai címvédő amerikaiaktól 12-7-re kikapott női válogatottunk, így nem jutott a legjobb nyolc közé. Most Kanada ellen javíthatnak a lányok. Percről percre a legfrissebbek.

– Fór Kanadánál, Monika Eggens ezt is kihasználja 2-2

Keszthelyi! Messziról varázsolja a labdát a kapu bal felső sarkába, előnyből 3-2

– Bolonyai nagyot véd

– Megint lövünk, levágódik a blokkról, jóval többet próbálkozunk

Carmen Eggens egyenlít 3-3

Keszthelyi! Gyönyörű lövés, a labda megpattan a kapus előtt, védhetetlen 4-3

– Mindjárt félidő. Bujka kapufát lő, utána előny nálunk, Merész András időt kér, de kimarad a támadás

– Félidő

3. negyed:

– Támadunk, de Kisteleki lövése mellé pattan

– Kisteleki lő, sarokdobás

– Bujkát szabálytalannak látják a bírók, Kanadánál a labda

– Már kettővel vezetünk! Gyorsan megúszunk, Kisteleki a befejező. Ez szép volt! 5-3

Robinson a harmadik kanadai előnyt is értékesíti 5-4

– Alogbo addig presszionálja Bolonyait, míg kiküldik a játékvezetők. Fór ide, Merész pedig időt kér szűk négy perccel a negyed vége előtt

Wright gólra vált egy előnyt 9-7

Bujka előbb mellélő, majd labdaszerzés után megúszik, és már hárommal vezetünk! 10-7

– Kanadai előny, ebből kapufáig jutnak. Időkérés

– Illés fölé bombáz

– Fór Kanadának, Menczingert küldik ki, de szerencsére kimarad, és vége a meccsnek