Juhász és Dzsudzsák is remek formában

dzsudzsak_balazs.JPGAz Izrael elleni, szerdai barátságos meccsre (Ramat Gan, 18 óra) készülő magyar válogatott több játékosa is kitűnő teljesítményt nyújtott klubcsapata hétvégi bajnokiján.

Juhász Roland ismét gólt szerzett az Anderlechtben, Dzsudzsák Balázs pedig az előző fordulóban lőtt három találata után ezúttal két gólpasszal járult hozzá a PSV Eindhoven sikeréhez. Hajnal Tamás, a Borussia Dortmund irányítója is jegyzett egy gólpasszt, de pontszerzésnek nem örülhetett, mert csapata 3-1-re kikapott a Bayern München vendégeként.

Az angol élvonalban a Sunderland újra Fülöp Mártonnal a kapujában lépett pályára, és meg is nyerte a Stoke elleni bajnokiját. A magyar kapus hibátlanul teljesített, nem kapott gólt, míg játékostársai kétszer is eredményesek voltak. Gera Zolán csak másodpercekre kapott lehetőséget a Fulhamben, a Wigan elleni idegenbeli összecsapáson a 90. percben lépett pályára, a találkozó gólnélküli döntetlent hozott. A másodosztályban a Plymouth Tímár Krisztiánnal a kezdőcsapatban állt fel a Derby elleni mérkőzésen, ám a hazai pálya előnye ezúttal kevés volt, a magyar védő együttese 3-0-ás vereséget szenvedett.

A holland élvonalban a Vermes Krisztiánt a kezdő sípszótól soraiban tudó Sparta a cserék közé jelölt Bodor Boldizsárt is foglalkoztató Roda otthonában lépett pályára. Vermes az első félidőben megsérült, így a második játékrészre már nem futhatott ki a pályára, míg Bodor a 61. percben állt be. A találkozót a vendégek nyerték 1-0-ra. Babos Gábor együttese, a NEC Nijemegen a 82. percben kapott góllal vesztett két pontot a Heracles ellen – a hazaiak ekkor egyenlítettek 0-1-ről, így végül döntetlen lett az eredmény. A magyar kapus végigvédte a találkozót. A PSV Eindhoven ismét gólgazdag győzelmet aratott, ötször is bevette ellenfele kapuját, s két találatban Dzsudzsák Balázs is főszerepet játszott: válogattunk szélsője a csütörtöki, Dean Haag elleni mesterhármasa után most két gólpasszal segítette együttesét, a mérkőzés végeredménye 5-3 lett.

A belga Anderlecht meglepetésre bő félóra játék után kétgólos hátrányban volt hazai pályán a Mons-Bergen ellen, ám Juhász Rolandék a második játékrészben összeszedték magukat, és végül 3-2-re megnyerték a mérkőzést. A győztes gólt a 81. percben éppen a magyar válogatott védője szerezte, aki egy héttel ezelőtt is kulcsfontosságú találatot jegyezhetett. A Racing Genk hazai pályán kapott ki 2-1-re a Zulte-Waregem ellen, Tóth Balázs kezdőként lépett pályára, és a 76. percben cserélték le.

A német bajnokság 19. fordulójában a Bayern München hazai pályán 3-1-re legyőzte a Borussia Dortmundot. A vendégek a 2. percben Hajnal Tamás gólpasszát követően megszerezték a vezetést, a bajorok azonban fordítottak, és a meccs hajrájában két gólt is szerezve 3-1-re nyertek. A német másodosztályban megszakadt az Augsburg hosszú veretlenségi sorozata, Torghelle Sándor csapata az utolsó percekben kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett az Aahlentől. A magyar válogatott csatára végigjátszotta a mérkőzést.

A spanyol élvonalban az Osasuna meglepetésre 1-0-ra legyőzte hazai pályán a jóval esélyesebb Valenciát, a pamplonai együttesben Vadócz Krisztián végig a pályán volt.

Szélesi Zoltán együttese, a Strasbourg 2-2-es döntetlent játszott a Brest elleni hazai bajnokin a francia másodosztály 21. fordulójában. A magyar légiós a kezdőcsapatban kapott helyet, a 68. percig volt a pályán, és egy sárga lappal került be a mérkőzés jegyzőkönyvébe.

Huszti Szabolcs első alkalommal szerepelt a Zenit színeiben, és mindjárt góllal bizonyította, hogy jó vásár volt. Az orosz együttes magyar válogatott játékosa csapata első gólját szerezte a Vojvodina elleni, 3-0-ás sikert hozó felkészülési mérkőzésen.