Junior EB-selejtező: Péntek 13

image

Nem hozott szerencsét péntek 13-a egyik csapatunknak sem. A fiúk indították a napot Izrael ellen, de egy küzdelmesnek nem mondható mérkőzésen maradtak alul. Ellentétben a lányokkal, akik harcoltak és hajtottak. Ahogy Németh Lajos vezetőedző mondta: "A mai napon végre úgy játszottunk – néha erőn felül is –, ahogy azt egy edző szeretné látni a csapatától."

Férfi Junior EB-selejtező Harkov (Ukrajna)

Játékvezető: Vaitsiakhovich, Kovacevic

Magyarország – Izrael 0:3 (15,23,15)

Magyarország: Blázsovics Péter, Bozóki Bence, Gebhardt Áron, Gebhardt Norbert, Gergye Roland, Krupánszki Olivér, Pádár Krisztián, Rása Alex, Sow Ábrahám, Tigyi Tamás, Török Roland

Izrael: Blachman(L), Katzenelson, Hershko, Finkelstein, Kessel, Batchkala, Cohen, Danial, Poylov, Vinarsky, Gessen, Goldrin

220429_DSC04105

Tomanóczy Tibor: – Az első szettben kerestük magunkat, de nem sikerült megtalálni. A másodikban viszont úgy nézett ki, hogy helyre áll a dolog. Végig vezettünk, és mint mindig, most is a vége ment el, vesztettünk. A harmadik szettről legszívesebben nem is beszélnék. A fiúk nem sportolóhoz méltóan álltak fel, nem sportolóhoz méltóan játszottak. Nem küzdöttek.

Remélem, hogy holnapra összeszedik magukat és rendesen fognak játszani, úgy, ahogy tudnak. Holnap lesz a legfontosabb meccsünk, a legerősebb ellenfél ellen, a belga válogatottal lépünk pályára. Biztos vagyok benne, hogy a mai Ukrajna – Belgium találkozó győztese fog bejutni a júliusi pótselejtezőkbe.

Sokkal több nemzetközi mérkőzésre lenne szükség, hogy megfelelő tapasztalatot szerezzünk. Hiába tudunk játszani – technikailag nincs sok probléma – ha nem vagyunk képesek koncentrálni, hosszú távon összpontosítani. Természetesen dolgozunk tovább és nem adjuk fel!

191827_Hungary_vs._Romania_16

Női Junior EB-selejtező Piatra Neamt (Románia)

Játékvezető: MIKLOSIC, MICHLIC

Magyarország – Románia 0:3 (22,23,21)

Magyarország: Bánlaki Mária, Borsos Lili, Czina Kata, Fábián Fanny, Gerendeli Dóra, Gubicza Laura, Ilyés Bettina, Nagy Kitti, Pintér Andrea, Stefanik Orsolya, Szabó Adrienn, Szpin Renáta

Románia: Carbuneanu, Viloiu, Matache, Pintea (L),Morth, Albu(L), Cazacu, Stresina, Catinean, Macovei, Rusu, Cazamir

A mai délelőtt nem hordozott túl sok jó előjelet a délutáni mérkőzéshez. Kisebb egészségügyi problémák zavarták meg a rendet, Gerendeli Dóra hányással küszködött, míg Ilyés Bettinának orrvérzését kellett kezelnie Both Júliának. Az edzést követően szövetségi kapitányunk Németh Lajos és másodedzője Csizmadia Szabolcs videóelemzése alapján igyekezett rávilágítani a mai ellenfelünk sebezhető pontjaira, amelyből akadt bőven.

Eddigi eredményeink alapján kérdéses volt csapatunk morális állapota, de a mérkőzés előtt a külső szemlélő egy motivált válogatottat láthatott már a bemelegítésnél.

1. szett

3-2, 5-4, 7-8, 10-9, 13-11, 16-12, 16-17, 18-19, 20-20, 22-22, 22-25

A csapat megfelelő állapota rögtön az első szett elején látszódott, Fábián Fanny ász nyitásával kezdünk. Válogatottunk gyönyörűen tartja a szövetségi kapitány által adott taktikai utasításokat, a csapatok fej-fej mellett haladnak. Amint eltérünk a megbeszéltektől, ellenfelünk azonnal saját játékát tudja játszani. Keményen támadunk, a románok egyelőre nem találják a ellenszert. 14-11-nél román időkérés, de stabilizáljuk 3-4 pontos előnyünket. 16-15-nél magyar időkérés, felzárkóztak a románok. Sajnos nem csak beérnek, hanem le is hagynak minket, de 19-19-nél ismét nem tetszik ellenfelünk edzőjének saját csapata, ezért időt kér. Szép labdamenetek, melyekből hol az egyik, hol a másik válogatott kerül ki győztesen. 22-23-nál Németh Lajos időt kér egy rossz nyitásfogadás után. Egy kis „áramszünet” és déli szomszédunk nyeri az első játékrészt.

190004_Hungary_vs._Romania_5

2. szett

3-2, 5-5, 7-8, 10-9, 14-10, 16-11, 17-14, 18-17, 19-20, 23-21, 23-25

Ismét mi szerezzük az első pontot, de az előző szett is így kezdődött. Bizonytalan a románok játéka, de fej-fej mellett halad a két csapat. Fogadásaink most stabilabbak, mint az eddigi meccseken, ez pozitívan hat támadásainkra is. A román csapat vezet az első technikai időnél. 10-9-nél viszont időt kér a román szakvezető, egy a taktikai utasításoknak megfelelően végrehajtott blokkunk után. Ellépünk, ellenfelünk nem találja a rést a falon. A román edző egyre idegesebb kezd lenni, lányai nem találják a ritmust. 17-11-nél román időkérés, majd 17-13-mál magyar. Ilyés Bettina kemény támadásai vonalon, ismét a magyar válogatott pontjainak számát növelik. Felzárkóznak a románok, kettős csere a magyar oldalon. Ellenfelünk átveszi a vezetést, 19-21-nél a szövetségi kapitányunk időt kér, egy helytartási hiba után. Román csere, most mi megyünk egy ponttal. Némi kavarodás és máris ellenfelünk vezet, sőt be is fejezi a szettet.

3. szett

0-4, 3-5, 6-6, 8-7, 9-10, 10-13, 13-15, 14-16, 16-17, 18-19, 20-21, 21-23, 21-25

0-4-nél magyar időkérés, a román válogatott belelkesedett. Sokkal kevesebbet hibázunk, mint az előző mérkőzéseken. Két ász Borsos Lilitől, amellyel egyenlítünk. Két kemény vonalütés és máris előnnyel érkezünk a technikai időhöz. Két ász értékű nyitás és már ellenfelünk vezet. Jelentős előnyre tesz szert a román válogatott, gyengélkedő nyitásfogadásunk miatt. Két magyar sánc és 12-15-nél román időkérés következik. Úgy látszik ebben a szettben minden párosával zajlik, két kemény magyar támadás, majd a románok mutatják be ugyanezt. Ismét egy szép blokk és egyenlítünk, melyet a román szakvezető időkérése követ 17-17-nél. Egy hosszú román nyitás és 19-19-t mutat az eredményjelző. 20-22-nél Németh Lajos időt kér, de a végjátékban ismét a románok kerekednek felül.

192109_Hungary_vs._Romania_18

Németh Lajos: „A mai napon végre úgy játszottunk – néha erőn felül is –, ahogy azt egy edző szeretné látni a csapatától. Ellenfelünk abban volt jobb, hogy a saját játékát stabilabban hajtotta végre. Annak ellenére, hogy az első két nap után nem sok esélyünk maradt a továbbjutást jelentő első három hely megszerzésére, szerencsére csapatunk nem omlott össze (pedig mint edző, féltem ettől), és becsületes küzdelemben szenvedett vereséget a román együttestől. Az eredménytől függetlenül büszkén jöhettünk le a pályáról.”

Ma a csoport talán legerősebb tagja – Oroszország – ellen vonulunk fel, kemény harc vár ránk.