Kadet Eb, Siófok – ma nem ment olyan jól – képgalériával

IMG_4358_180.JPGA magyar ifjúsági válogatott a csütörtöki versenynapon öt versenyzővel képviseltette magát a siófoki kontinensviadalon, ám egyedül csak a 66 kilogrammban induló Baranyi Richárnak sikerült győztesként levonulnia a szorítóból.

Nagy Krisztián (52kg) az éremért az azeri Ilkin Hakayevvel csapott össze. Bunyósunk jól kezdett, az első menet után 5:4-es vezetéssel vonulhatott pihenőre, ám az azeri fordítani tudott a végére kicsit elfáradó fiúnk ellen, így 17:13-as győzelemmel ő készülhet az elődöntőre.

Milkovics Szabolcs (75kg) remek formát mutatott a szintén azeri Rashad Muslimov ellen, sportolónk a rá jellemző lelkes bunyóval, magabiztosan gyűjtögette pontjait. Ám a 3. menet első percének végén „robbant a bomba”, Szabolcs szemöldöke csúnyán felrepedt, így a mérkőzésvezető 21:9-es magyar vezetésnél beszüntette az összecsapást, s az ázsiai öklözőt hirdette ki győztesnek.

Varjú György (60kg) a fehérorosz Stepan Kurdával meccselt az éremért. A szoros összecsapáson felváltva vezettek a versenyzők, az egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb ökölvívó jött ki jobban, a végeredmény 8:7 lett Kurda javára.

Csütörtöki egyetlen győzelmünket Baranyi Richárd (66kg) szerezte, aki rendesen megszórta a fehérorosz Ilya Platonenkot, így a két sportoló között a második menet első percének közepére kialakult a 15 pontos differencia. RSCO-s győzelmével Ricsi már biztos érmes.

Az épp hogy kadetkorú Hacioglu Serdar (80kg) nem bírt a nála jóval idősebb, rutinosabb ukrán Emver Tuktarovval. Bunyósunk, amíg bírta, tisztességgel tartotta magát, de a 3. menet legelején Farkas József szövetségi edző úgy döntött, bedobja a törölközőt.

Gratulálunk Siófokról tudósító újságíró kollégánknak, Fejes Lászlónak, aki a kadet Európa-bajnokságon sikeres EABA-pontozói vizsgát tett!