Kajak-kenu – Leiskolázta az utánpótlás vb mezőnyét a magyar válogatott

Kormány Sport

A mieink az 500 méteres döntők során öt világbajnoki címet, valamint további négy dobogós helyezést értek el az ifjúsági és U23-as világbajnokság zárónapján. Aranyérmes lett ifi kajak egyesben Kőhalmi Emese, Redl András, valamint az U23-as mezőnyben Pupp Noémi. Kőhalmai Emese ráadásul duplázott, hiszen nyerni tudott Rendessy Eszterrel párosban, és ez a bravúr összejött a Biben Karina-Bakó Olga duónak is, akik ezzel megvédték világbajnoki címüket.

Kőhalmi Emese sokkal nehezebben nyerte meg az itthoni válogatót Rendessy Eszterrel szemben K-1 500 méteren, mint a világbajnoki címet Pitestiben, az ifjúsági és U23-as vb-zárónapján. A magyar versenyző főleg a táv második felében volt tarthatatlan, 250 méternél még “csak” kb. egy másodperccel vezetett, a végére mégis 4,7 másodperc volt az előnye a mögötte befutó fehérorosz versenyzővel szemben.

Nagyon erős volt a második 250 métere Pupp Noéminak is az U23-as női kajakos mezőnyben, amivel könnyedén verte ellenfeleit, a második helyen befutó lengyel Pulawskat, és a harmadik dán Iversent.

A női kajakosok teljesítménye mögött Redl András sem maradt le. Ifi K-1 500 méteren az első rajt nem sikerült a mezőnynek és a magyar versenyző a megismételt startot sem kapta el jól, de ez sem zavarta meg igazán, taktikus, érett versenyzéssel, az ellenfeleket felőrölve lett világbajnok a kanadai és a cseh versenyző előtt.

Ahogy egyesben, úgy K-2 500 méter is verte a mezőnyt Kőhalmi Emese, Rendessy Eszter partnereként. A lányok végig vezetve, több mint 3 másodperccel győztek egy cseh és egy fehérorosz duó előtt.

A világbajnokság slusszpoénjaként az U23-as női párosok között is Magyarország lett a legjobb! Biben Karina Klaudiának és Bakó Olgának tehát összejött a címvédés K-2 500 méteren, mögöttük a spanyol hajó lett a második, a fehérorosz duó pedig harmadik.

A mieink a vasárnapi öt aranyérem mellé szereztek két ezüstérmet, valamint két harmadik helyezést is.

Ifjúsági K-4 500 méteren az Opavszky Márk, Szendy Maximilián, Tamási Zsombor, Vajda Bence összeállítású egység lett második a német hajó mögött, női C-2-ben, szintén az ifik között pedig az Opavszky Réka-Gönczöl Laura duó végzett a dobogó ezüstöt érő fokán.

Az U23-as korosztályban a Béke Kornél, Varga Ádám, Németh Viktor, Koleszár Mátyás alkotta kajaknégyes csak egy hajszállal maradt le a második helyről. A döntőt az ausztrálok nyerték, a dánok és a mieink előtt.

U23-as női kenuban pedig Kisbán Zsófia és Bragato Giada lett harmadik, nagyszerű versenyzéssel az orosz és az üzbég hajó mögött.

Az ifjúsági és U23 magyar válogatott az idei világbajnokságon összesen 10 arany-, 6 ezüst- és 5 bronzérmet szerzett, ezzel toronymagasan nyerte az éremtáblázatot.

“Pénteken az 1000 és ma az 500 méteres futamokban a várakozásnak maximálisan megfelelve, illetve sokszor azon is felül teljesített a csapat, 200 méteren szerepeltünk kissé gyengébben, de Lucz Anna azért a szombati napunkat is széppé tette – aki megvédte világbajnoki címét U23 K-1 200 méteren – Női kajakban ki kell emelnem Kőhalmi Emesét, aki három aranyérmet nyert az olimpiai távon, egyesben ráadásul valami elképesztő fölénnyel. A férfi kajakosoknál meg kell említeni Redl Andrást, aki lemásolva Kós Benedek tavalyi teljesítményét, 500 méteren, és 1000 méteren is győzött K-1-ben, de nagyon tetszett Németh Viktor és Koleszár Mátyás produkciója is az U23-as mezőnyben. Női kenuban Gönczöl Laurát és Opavszky Rékát illeti nagy dicséret, hiszen a lányok még serdülők, ennek ellenére olimpiai távon szereztek ezüstérmet C-2 500 méteren, de a férfi kenusok is értek el értékes helyezéseket, mondhatjuk, hogy ők is kitettek magukért. Tehát az egész csapattal elégedettek lehetünk, maximális elismerés jár a gyerekeknek és az őket felkészítő edzőknek is.” – mondta Makrai Csaba utánpótlás szövetségi kapitány.

Forrás, fotó: kajakkenusport.hu