Kajak-kenu pótválogató: ismét Síkék nyertek, 11 század döntött

A hétvégi ob-n is győztes Sík Márton, Beé István, Boros Gergely, Bozsik Gábor összeállítású egység nyerte a Szegeden rendezett kajakos olimpiai pótválogatót K-4 1000 m-en.

A frissen alakult csapat mindössze 11 századmásodperccel előzte meg a válogatók első fordulójában győztes Gyökös Lajos, Kökény Roland, Vereckei Ákos, Horváth Gábor alkotta négyest.

Ezzel érdekes helyezet állt elő, ugyanis a férfi kajak szakág hét kvótát szerzett az ötkarikás játékokra, most pedig már nyolc versenyző kvalifikálta magát a csapatba (eddig egyesben Vereckei (500 m) és Benkő Zoltán (1000 m), párosban pedig a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor duó (500 és 1000 m) került be az utazók közé).

"Ahogy korábban is mondtam, sajnos valakit ki kell venni a hajóból és Vereckei Ákost ültetni be a helyére. Egyelőre egyeztetek, de a délutáni elnökségi ülésen már előterjesztem a javaslatomat" – mondta az MTI-nek Angyal Zoltán szövetségi kapitány, aki egyetlen férfi versenyzőnek sem engedélyezi a duplázást egyazon távon.    A szakember hozzátette: előzetesen kvótacserét kértek a nemzetközi szövetségtől (a fel nem használt női kajakos, illetve kenus indulási jogokért), de elutasító választ kaptak.

A szövetség elnöksége 14 órától ül össze, hogy jóváhagyja a pekingi csapat összetételét.