Magyar Kajak-Kenu Szövetség legutóbbi elnökségi ülésén – mint ahogy ezt korábban közleményben is kiadta – részletesen áttekintette az elmúlt négy esztendő szakmai tevékenységét, és megállapította, hogy a sportág mind az Európa- és világbajnokságokon, mind az olimpián teljesítette azon a célokat, melyeket az olimpiai ciklus elején kitűzött.
Dr. Baráth Etele elnök akkor kiemelte, hogy az elmúlt három olimpián a kajak-kenu szakág kilenc aranyérmet nyert, és rendre a kajak-kenu szállította a legtöbb olimpiai pontot. Ezen kiemelkedő eredményességet figyelembe véve kijelenthető, hogy ezen időszak alatt a kajak – kenu sport a magyar olimpiai mozgalom meghatározó erejévé vált.
Az elnökség arról is döntött, hogy az elkövetkező időszakban jövő építésére koncentrál, és elfogadott egy igen feszes menetrendet az új szakmai és sportágfejlesztési célok megfogalmazására és az ehhez szükséges új szervezeti rend kialakítására, amely nyilvánvalóan meghatározza az egyesületek jövőbeli felépítését és munkáját. Ahogy a sportágra jellemző, ősszel lezárult az előző időszak, s megkezdődött az új év, amely a klubok életében is jelentős változásokat hozhat a versenyzők és az edzők tekintetében.
Az MKKSZ lehetőséget ad arra, hogy az egyesületek bemutatkozzanak, így kedden elsőként a Démász Szeged Vízisport Egyesület sajtótájékozatatójára került sor az MKKSZ székházában.
A sajtótájékoztatón Dr. Baráth Etele, a szövetség elnöke hangsúlyozta, hogy a szegedi egyesület meghatározó szerepet tölt be a magyar kajak-kenu életben, mindhárom szakágban jelentős módon járult hozzá a pekingi sikerekhez, hiszen kenuban Vajda Attila, női kajakban Janics Natasa nyert olimpiai aranyérmet, férfi kajakban pedig Sík Márton ért el pontszerző helyet. A kiemelt nemzetközi versenyek kapcsán a szövetség kifejezetten jó kapcsolatot ápol a szegedi önkormányzattal, a szegedi egyesülettel és a klub névadó szponzorával is. Dr. Baráth Etele azt is kijelentette, az MKKSZ lehetőségeihez mérten továbbra is minden támogatást megad a megalapozott szakmai munkát végző klubnak.
A Démász Szeged Vízisport Egyesület elnöke, Dervarics Attila bemutatta a klubot, Petrovics Kálmán igazgató pedig a szakmai részletekről tájékoztatott. Kiderült, hogy a kajak-kenu versenysportban 342 főt számlálnak, ebből 38 válogatott kerettagot, de evezésben is 84 versenyzőjük van, és a szabadidő- és diáksportra is komoly hangsúlyt fektetnek. A kitűzött célokat teljesítették, így például a sikeres olimpiai szereplést, 2009-re pedig szeretnék elérni a 600 fős létszámot. Az olimpiai év szakmai statisztikájaként arra is felhívták a figyelmet, hogy a Démász Szeged az olimpiai éremtáblázaton a 33. helyen állna Argentína előtt, megelőzve például Európából Szlovéniát, Svájcot, Bulgáriát vagy Belgiumot. Az olimpiai pontszámítás alapján az egyesületek országos rangsorában a negyedik pozíciót szerezte meg 12,25 ponttal, ez pedig a a kajak-kenu sportág pontversenyében toronymagas győzelmet jelent. Az utánpótlás területén is kimagasló eredményeket értek el.
A következő olimpiai ciklus terveit tekintve kiemelték, hogy 10-12 felnőtt válogatott versenyző felkészítését tervezik, a 2012-es olimpián pedig 3-4 válogatott kajak-kenusra számítanak, három éremre, abból is 1-3 aranyra.
A sajtótájékoztatón bemutatták az egyesület szakágainak csapatát, mint ismeretes a női kajakban Kovács László vette át edzőként az irányítást, jelenleg is tárgyalnak Kovács Katalinnal és Kozák Danutával, férfi kajakban pedig Bozsik Gáborral. A szándék Petrovics Kálmán tájékoztatása szerint mindkét részről egyértelmű, de a szerződést még nem írták alá. Ezt a sajtótájékoztatón jelen lévő Kozák Danuta is megerősítette, Janics Natasa pedig elmondta, bízik abban, hogy a következő időszakban erős női csapatuk lesz.
Csapatok, a jelenleg biztos versenyzőkkel:
Férfi kajak edző: Hűvös Viktor
Versenyzők: Sík Márton, Gyökös Lajos, Csamangó Attila – fiatalok: Petrovics Máté, Bodor Attila, Tóth Róbert, Kovács László, Palásti Ádám
Női Kajak edző: Kovács László
Versenyzők: Janics Natasa
Kenu edző: Vécsi Viktor
Versenyzők: Vajda Attila, Joób Márton, Horváth Gábor, Fürdök Gábor – fiatalok: Juhász Norbert, Kiss István