Weisz Róbert az edzősködés mellett az ifjúsági kapitányi posztot is betöltötte, ráadásul az MKKSZ szakfelügyelőjeként is tevékenykedett. A rendkívüli közgyűlés után az MKKSZ elnöksége szakmai igazgatónak nevezte ki, amellyel részben megváltozott munkaköre.
– Számított erre a kinevezésre?
– Igen, szó volt róla már előtte, megkerestek, hogy vállalnám-e a szakmai igazgató szerepét. Ami meglepett, az a gyorsaság volt. A közgyűlésen dőlt el, hogy nem kell pályáztatni erre a pozícióra, a közvetlenül utána következő elnökségi ülésen pedig megbíztak a feladattal.
– Eddig ifi kapitány volt. Ezután megszűnik kapcsolata a fiatalokkal?
– Nem, az utánpótlással csak részben szűnik meg a kontaktus. A napi, szakmai munka kerül ki a hatáskörömből, az az új kapitány dolga lesz, a koordináció viszont az én feladatom marad. A Héraklész-program, amely a fiatalokat támogatja, szintén hozzám tartozik.
– Milyen feladatokkal jár a szakmai igazgatói poszt?
– Az ifi kapitányság mellett szakfelügyelőként is tevékenykedtem, az itt végzett munkám jó része ezután is megmarad. Ide tartozik a hazai versenyrendszer felügyelete, a Sport XXI, a Héraklész, a Patrónus-programok felügyelete, az új edzői, egyesületi támogatási rendszerek kidolgozása és kezelése, a klubokkal való kapcsolattartás szorosabbra fűzése, együttműködve a jövőben munkába álló szakfelügyelővel. Fel szeretnénk térképezni, hogy milyen problémákkal, nehézségekkel kell megküzdeniük a szakosztályoknak, és hogy a szövetség ebben hogyan tud segíteni. Újdonság lesz, hogy az utánpótlás keretek mellett az én kompetenciámba tartozik a felnőtt válogatott keretek működéséhez szükséges háttér biztosítása és a költségvetés betartatása is.
– Milyen viszony lesz a szervezési és vagyongazdálkodási igazgatóval?
– A szervezési igazgató munkája alapvetően egy más területet foglal magába. A szövetség olajozott működéséhez azonban szoros együttműködésre van szükség közte, a főtitkár és a szakmai igazgató között. Szakmai téren a szakmai titkárral, a leendő szakfelügyelővel, valamint az utánpótlás és a felnőtt kapitánnyal kell kooperálni, hogy minden jól működjön.
– Melyek közelebbi és távlati céljai?
– A legközelebbi, hogy felálljon ez a szakmai struktúra. Ha a két kapitány munkába lép, és kijelöli a 2009-es év szakmai tervét, akkor ezen programok anyagi és szakmai hátterének a megtalálása, a felkészülés és versenyeztetés feltételeinek biztosítása lesz a következő feladat. A jövőben ki szeretnénk dolgozni egy tervet az utánpótlás-nevelésre. Ez tartalmazza a versenyrendszer átalakítását, az egyesületi támogatásokat, az edzői-támogatási szisztémát. Ez természetesen egyszerre nem fog működni, az alakulandó bizottságok – a szakmai és a fejlesztési – kezében lesz a végső döntés, nekik kell kidolgozni az elveket is.