Kálovics Anikó a svájci 15km-es verseny győztese

Kalovics_Aniko.jpgKálovics Anikó ismét győzött; ezúttal Svájcban, tizenöt kilométeres távon utasította maga mögé a nemzetközi mezőnyt.

Az élete második maratoni futására készülő Kálovics ez alkalommal a svájci Kerzersben bizonyította jó formáját. Az olasz Cover-Mapei színeiben versenyző kiválóság a tizenöt kilométeres, többnyire erdőben kijelölt, dimbes-dombos terepen kijelölt pályán megismételte tavalyi győzelmét. A 29. alkalommal megrendezett Kerzerslauf futóversenyen már egy kilométer után az élre állt. Előnyét egyre fokozva, végül hét másodperccel megdöntötte a régi pályacsúcsot (49:51), amit a bahreini Miryam Jamal tartott.

A versenyt Kálovics 49:44 perccel nyerte, mögötte a kenyai Emmah Miruki (51:11) és honfitársnője, Monicah Otwori (51:24) ért célba.

A magyar futónő április elsején az olaszországi Stramilanoban huszonegy kilométerrel vezeti fel az április 15-én, Torinóban esedékes maratoni versenyét. (www.sportforum.hu)