Kapás Boglárka álma teljesült: bronzérmes 800 gyorson!

Kapás Boglárka bronzérmes lett 800 m gyorson a riói olimpia döntőjében. A 23 éves úszó a finálé után elmondta: teljesült az álma ezzel az éremmel.

Kapás Boglárka 400 gyorson is rajthoz állt Rióban, és ha már ott volt, be is jutott a fináléba. A döntőben is remekül úszott, és végül picivel ugyan, de lemaradt a bronzéremről, negyedik helyen zárt.Nagyon erős volt a mezőny, ez a 4. hely is szép. Tudtam, hogy nem szabad erősen kezdenem, mert nem bírnám végig az iramot, okosan kellett taktikáznom. 800-on sokra lehetek képes, és hiszek is ebben” – mondta a 400-as döntő után Kapás Boglárka a mob.hu-nak utalva a mai úszásra.

Fő számában, a 800 m gyorson többek között a címvédő Katie Ledeckyvel ugrott medencébe a középdöntőben, és jól taktikázva második helyen zárt az amerikai kiválóság mögött. Ha ez nem lenne elég, mintegy két másodperccel megjavította az országos csúcsot (8:19.43). A szám másik magyar indulója, Risztov Éva 14. pozícióban zárt. Kapás a középdöntő után leszögezte: nem hajtottak igazán, nem úszták ki teljesen magukat, maradt még benne a fináléra.

Az ifjúsági olimpiai bajnok, Európa-bajnok Kapás jól osztotta be erejét, az első harmadik fordulónál még az utolsó helyen haladt, aztán 100 méterenként lépett előre, 500 méternél már a második helyen haladt. Az utolsó ötvenen elképesztően nagy csatát vívott a brit Catlin Jazzel (a középdöntőben is így tettek), végül mindössze két tizeddel, de a brit úszó érintette meg a falat másodikként, Kapás Boglárka pedig bronzérmes lett.

(Ilku Miklós jelenti Rióból, fotó: MOB/Szalmás Péter)