Katonai világjátékok – Megszületett a második magyar ezüst

Kormány Sport

A cselgáncsozó Salánki Evelin második helye után újabb ezüstérem a 7. katonai világjátékokon.  A Berta Dániel, Peterdi András, Siklósi Gergely összetételű férfi párbajtőrcsapatunk az olimpiai bajnokkal felálló olaszoktól kapott ki és állhatott a dobogó második fokára a kínai Vuhanban.

A világbajnok Siklósi Gergellyel felálló Honvédos különítmény a fináléban 45-39-re maradt alul a pekingi olimpiai bajnok Matteo Tagliariollal és a kétszeres egyéni világbajnok Paolo Pizzóval felálló itáliai csapat ellen.

A 77 fős küldöttség első magyar érmét, a szeptemberi pozsonyi Európa-kupán bronzérmes dzsúdósunk, Salánki Evelin (78 kg) szerezte meg, aki a döntőben a szlovén Klara Apotekartól kapott ki. A vigaszágról éremcsatáig jutott Krizsán Szabolcs (81 kg) is, a harmadik helyért zajló összecsapáson azonban kikapott dél-koreai ellenfelétől, így az ötödik helyen zárt. Az első nap eredményét a szintén cselgáncsozó Szabó Katinka (52 kg) hozta. Versenyzőnk a bronzmérkőzésen üzbég riválisától kapott ki ipponnal.

A sportlövőknél a háromszáz méteres távon, egyéni kategóriában Péni István Márton  – térdelő, álló és fekvő pozíciókból – 538 köregységet lőtt, amellyel 13. helyezést ért el, de reménységünknek a fő célja az volt, hogy gyakorolhasson, hiszen Magyarországon jelenleg nem áll rendelkezésére 300 méteres lőtér.

Forrás, fotó: honvedelem.hu, BHSE