Kecskemét: „Álomkategória”; Kisvárda: „Értékelhetetlen” – így látták az edzők

Kisvárda – ZTE 0-3

Bővebben a mérkőzésről itt!

Török László (Kisvárda):Semmiféle visszacsatolás nem jött abból, amit mérkőzés előtt megbeszéltünk, hogy kicserélünk 3-4 embert, vagy a padról beszállnak, és tudnak lendíteni a csapaton. De nem szeretnék elmarasztalni senkit.

Az első félidő értékelhetetlen volt, a második félidőben pedig volt 15 percünk, amikor a kisvárdai stílus, stílusjegyek jelentkeztek, de sajnos nem sikerült gólt szereznünk.

A két mérkőzés között azt mondtam, hogy az fog kijönni jobban ebből a mai napból, aki a két pihenőnapot jobban töltötte el, mi valószínű, hogy azt nem jól csináltuk. Szemmel láthatólag frissebb volt az ellenfél. Minden lepattanó labda, minden második labda az övék volt. Hatékonyak voltak ebből a támadásaik, nagyon jól visszazártak, védekezésben is lendületesek voltak, tehát csak gratulálni lehet a Zalaegerszegnek. Fel kell emelni a fejeket, mert most ugye nagyon lógnak mindenkinek, ez egyértelmű, de ehhez gyorsan le kell zárni, meg kell beszélni a történteket, és menni kell tovább, hogy eredményesek tudjunk lenni az utolsó idei fordulóban.

(Fotó: kisvardafc.hu)

Julian Jenner (a ZTE másodedzője):Az első másodperctől kezdve domináltunk, és úgy gondolom, hogy megérdemelt győzelmet arattunk a mai nap folyamán. A Kisvárda egy remek csapat, az európai porondon is megmérette magát, viszont ma az átmeneteket és a presszing jellemezte stílusunkat jól alkalmaztuk, és ez kulcsfontosságú volt a győzelemben. Dicséret illeti a teljes csapatomat, hiszen egy erős Kisvárdát győztünk le. Ma fontos lépéseket tettünk és már csak egy mérkőzés van hátra a téli szünetig, az is egy fontos lépés lesz a céljaink felé.

Bejelentés: Moniz után Dragónert is elveszítette a ZTE

Kecskemét – Puskás Akadémia 1-1

Szabó István (KTE):Megvolt a stratégiánk erre a mai meccsre, miszerint masszívabban szerettünk volna játszani, mint az előző két-három meccsen. Kértem a játékosaimat, hogy a középső zónában és a támadóharmadban bátrabban támadjunk, és örülök, hogy ezt megvalósítottuk. Egyénileg talán jobb játékosok alkotják a Puskás Akadémiát, ám a meccs egészét nézve elmondható, hogy minimum pariban voltunk az ellenfelünkkel. Ide is eldőlhetett volna a találkozó, hiszen kapufát is lőttünk, de összességében igazságos a döntetlen. Az egy pontra biztosan rászolgáltunk. Örömteli az is, hogy a 4. fordulóhoz képest, amikor Felcsúton szintén 1–1-es döntetlent játszottunk a Puskással, sokat fejlődtünk. Akkoriban inkább az összeszedett védekezésnek köszönhetően sikerült jó eredményt elérni, míg most sokkal kreatívabban, támadóbb szellemben tudunk hétről hétre játszani. Ahogy érzékeltem, a közönségnek tetszett ez az összecsapás, és ez nekünk nagyon fontos.

Álomkategória, hogy ősszel nem kaptunk ki hazai pályán.

Hornyák Zsolt (PAFC):Azzal a céllal érkeztünk Kecskemétre, hogy elvigyük a három pontot. A félidőben vezettünk is, és azt beszéltük meg a szünetben, hogy rá kell rúgnunk az 1–0-ra a második találatunkat. Sajnos sok helyzetet hagytunk ki, míg egy lepattanóból betalált az ellenfél. Egyenlő állásnál változtattunk, három csatárral mentünk a győztes találatért, azonban hátul kezdtek gondjaink adódni. Sok párharcot veszítettünk el, ezt a hazaiak kihasználták. A végén a veszélyes pontrúgásainkból be kellett volna találnunk, azonban meglátásom szerint a Kecskemét legjobbja a kapusa volt, így be kell érünk az egy ponttal. (kecskemetite.hu)

Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és álló

(Fotó: pfla.hu)