Keleti első lett a Heroes, ismét magabiztosan nyert a Crushers

A Zúzók ezúttal 59 pontot vittek, a Hősök pedig a Gorillákat verték a Powerade Divízió I-ben.

Az éllovasoknak egyértelműen nehéz dolguk volt a hétvégén, a nyugati első Szombathely Crushers bár eddig nagy különbségű győzelmeket aratott, de a Budapest Titans az elején mégis nehéz ellenfélnek bizonyult, míg a keleti listavezető Eger Heroes a DAK Acél Gorillaz-zal egy kiélezett csatát vívott.

60886375_2539886082713008_8898104096125353984_o

Az Egerben megrendezett mérkőzést a Gorillák kezdték jobban. Egy szépen felépített akciósorozat után Hegedüs Dániel futása és a Beretka József extrája hozta az első pontokat (0-7). Ám sokáig nem örülhettek a vendégek, mivel Elijah Fera és Jokhel Erhard egalizált (7-7). A második negyedben a Gorillaz ismét vezetéshez jutott, ezúttal Debreczeni János elkapásával (7-14). Viszont a Hősök fordítani tudtak még a második játékrészben. Fera második futott TD-je és Bleszity Erik nagy elkapása 21-14-re módosította az állást. A folytatásban egyre nehezebb helyzetbe kerültek a Duna-partiak, mivel Jeszenszki Dávid és Madarász Attila is sérülést szenvedett. Ezt pedig kihasználta a második félidőben a Heroes. A harmadik negyedben Sumi Richárd interceptionje után a hazaiak támadhattak. Az akciót pedig Jokhel mezőnygóljával pontokra váltották (24-7). Az utolsó játékrészben pedig a vendéglátó együttes eldöntötte a meccset Bleszity újabb elkapott touchdownjával (31-7). Az Eger ezzel a győzelemmel bebiztosította első helyét a Keleti csoportban. Az is biztossá, hogy a Dunaújváros a második lett nyugaton.

Fotók: Atiboy photo

Eger Heroes – DAK Acél Gorillaz 31-14 (7-7, 14-7, 3-0, 7-0)
Pontszerzők: Elijah Fera, Bleszity Erik 2-2 TF, Jokhel Erhard 1 FG és 4 XP, illetve Hegedüs Dániel, Debreczeni János 1-1 TD, Beretka József 2 XP

60234136_834620510257776_5856813173729918976_o

A Szombathely Crushers-nek sem volt könnyű dolga az elmúlt hétvégén a Budapest Titans ellen idegenben. Az első negyed ráadásul pontgazdagra sikerült. A Zúzók jól kezdek: Trevin Howard elkapásával és kétpontosával, majd Bökfi Kornél visszahordásával már két labdabirtoklásnyi előnyre tettek szert (0-15). A második touchdownra már tudtak válaszolni a hazaiak, Takács Zoltán elkapásával és Burkus Péter kétpontosával 15-8-ra feljöttek. Ám a szombathelyieknek gyorsan sikerült a pontszerzés Gálos Márton futásával (8-22). A Titans nem hagyta meglógni a Zúzókat, Takács félpályás elkapása és Horváth Kristóf kétpontosa ismét visszahozta a fővárosiakat a meccsbe (16-22). A második játékrészben Howard és Gálos újabb hatpontosaira, valamint egy safetyre azonban már nem tudtak reagálni Fábián Krisztián fiai, így a szünetre 38-16-os vendég előnnyel mehettek a csapatok. A folytatásban is inkább a Crushers akarata érvényesült. Viszont az első pontokat a második félidőben a vendégek szerezték meg egy safetyvel (38-18). A Crushers viszont válaszolt, Gálos harmadik TD-je érvénybe léptette a mercy rule-t, így már gyorsabban peregtek a másodpercek. Az utolsó negyedben végül Howard kétszer is eredményes volt, így a Crushers 59-18-as sikerével már bebiztosította első helyét a nyugati csoportban.

Grafika: Hungarian Football

Budapest Titans – Szombathely Crushers 18-59 (16-22, 0-16, 2-7, 0-14)
Pontszerzők: Takács Zoltán 2 TD, Burkus Péter, Horváth Kristóf 1-1 PAT, Crushers 1 S, illetve Trevin Howard 4 TD, Gálos Márton 3 TD, Bökfi Kornél 1 TD, Trevin Howard 1 PAT, Titans 1 S, Horváth Balázs 7 XP