Kerkez duplázott, a Milan kiütötte a Pro Sestót

A Milan szombat délután 6-0-ra legyőzte a Pro Sestót az előszezon első felkészülési mérkőzésén. Kerkez Milos a szünetben lépett pályára és a meccs végén két gólt is szerzett.

A Milan az olasz harmadosztályban szereplő Pro Sestót fogadta Milanellóban. A 19. percben Ismael Bennacer révén szerzett vezetést a Rossoneri. Egy szöglet utáni ellentámadásból Theo Hernández indult meg, majd lekészítette Ismael Bennacernek, aki ballal kilőtte a kapu alsó sarkát (1-0). Három perccel később Rafael Leao révén növelte előnyét a Milan: Daniel Maldini átadása után a portugál csatár rávezette a védőre a labdát, majd a kapuba tekert (2-0).

Az első félidő hajrájában Samu Castillejo volt eredményes. A spanyol támadó távolról elvállalta és a labda a kapu alsó sarkába vágódott (3-0).

A szünetben Stefano Pioli teljes sorcserét hajtott végre és lehetőséget adott Kerkez Milosnak is, aki Theo Hernándezt váltotta a második félidőre a védelem bal oldalán. A második játékrészben több nagy lehetőség is adódott a Rossoneri előtt, azonban támadásban pontatlanok voltak a befejezések. A hajrában előbb Jens Petter Hauge, majd Lorenzo Colombo lövése csattant a kapufán, azonban nem sokkal később A 75. percben Tommaso Pobega lövése után a kapufáról egy vendég játékosra pattant a labda és a kapuban kötött ki (4-0).

A meccs utolsó perceiben Kerkez Milos kétszer is villant és betalált a bal szélről, így beállította a 6-0-s végeredményt.

MILAN – PRO SESTO 6-0
Időpont: 2021.07.17. 17:00
Helyszín: Milanello
Játékvezető: Di Graci
Gólszerzők: Bennacer (19.), Leao (22.), Castillejo (38.), ÖNGÓL (75.), Kerkez (89., 91.)