Annak idején a magyar karate bölcsőjénél többen bábáskodtak, segítve ennek a patinás japán harcművészetnek a magyarországi meghonosodását.
Az első -bábák- közé tartozott a szerbiai, zrenjanini Kesic Bogdan VII.DAN, a zrenjanini -Banattski cvet- shotokan karate klub vezetőedzője, s aki töb. mint 30. éve jár Magyarországra különböző klubokhoz szemináriumot tartani, segíteni szakmai fejlődésüket.
Több magyar nyelvű szakkönyv készítésében is részt vett, Zsolt Péter és Dr.GulyásPéter mesterekkel közösen, például a -Heian katák és kata-kumite-, a -Tanulási program 9-1.kyu-ig- és a könyvek dicsérik szaktudását. Kesic Bogdan 1854-ben kezdett karatézni.
Versenyzőként jugoszláv válogatott volt, majd a válogaott edzője lett.Barátja és munkatársa a legendás hírű Ilia Jorga nagymesternek, a Fudokan megalapítójának.Jelenleg az SKI keretében dolgozik,a vajdasági karateélet egyik vezéralakja, elnöke a Duna-Tisza-Körös-Maros karate régiós szervezetnek.
Az idei évet azzal kezdte, hogy szemináriumot tartott Budafokon, a KTSE Shotokan Karate Szakosztályánál, amelyet Varga László V.DAN mester vezet. Mint mindig, a gyakorlás nagy élményt jelentett a különböző korú és övfokozatú karatésoknak, hiszen nem csak a bázisgyakorlatokra és technikák javítására került sor, hanem az önvédelem rejtelmeibe is betekinthettek a résztvevők. A magyar karate segítésének 30. évforduló alkalmából jó hangulatú ünnepséget szerveztek Kesic Bogdan mester tiszteletére Budafokon, a Polgármesteri hivatalban. Itt Mikó Sándor, a magyar Karate Szakszövetség alelnöke díszes emléktárgyat adott át az ünnepeltnek s természetesen Szabolcs Attila, Budafok polgármestere és a helyi klub vezetői is gratuláltak az ünnepeltnek.
Ismerve Kesic Bogdan mester aktivitását, az ünnepséggel nem zárultak le a megyerországi kapcsolatok. Folytatása következik !
Forrás: Gerfor László