Két büntető és öt gól: a Milan három ponttal gazdagodott Bolognában

A Milan vasárnap este idegenben 3-2-re legyőzte a Bologna együttesét az olasz bajnokság 15. fordulójának zárómérkőzésén.

Az első helyzetet a Bologna neve mellé jegyezhettük fel: egy rossz labdakihozatali kísérlet után Skov Olsen próbálkozhatott a tizenhatosnál, de Donnarumma könnyedén fogta a lapos lövést. A 13. percben Mattia Bani szabálytalankodott Piatekkel szemben a tizenhatoson belül és a játékvezető büntetőt ítélt a vendégek javára. A labdához a sértett lengyen csatár állt oda, aki magabiztosan értékesítette a tizenegyest (0-1).

A 27. percben Kessié készítette le lövésre Calhanoglunak, de a török kísérlete nem talált kaput. Öt perccel később megszületett a Milan második gólja: Suso a védők között nagyszerű labdát adott Theo Hernándeznek, aki közelről a kapuba pofozta a labdát (0-2). Az első félidő hajrájában szinte a semmiből jött a hazai együttes szépítése: egy szöglet után Hernándezről balszerencsésen a kapuba pattant a játékszer (1-2).

Rögtön a második félidő elején növelni tudta előnyét a Milan. A 46. percben érkezett Bonaventura és a kapuba tekert, Skorupskinak nem volt esélye (1-3). Nem sokkal később Poli jutott szabad területhez a tizenhatoson belül, ám Donnarumma állta a sarat.

A 63. percben Sansone lőtt a tizenhatos sarkáról, de a próbálkozása elszállt Donnarumma kapuja fölött. A 80. minutumban Orsolini szabadrúgása veszélyesen érkezett középre és Bani a kapu fölé fejelt. A meccs hajrájához érkezve Theo Hernández szabálytalankodott a tizenhatoson belül és a bíró videózás után a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Sansone értékesítette, ugyan Gigio Donnarumma rajta volt a lövésen, de nem tudott védeni (2-3).

A hosszabbításban két gólszerzési lehetőség is adódott a vendégek előtt, azonban Castillejo a kapu fölé bombázott, míg Hernández ziccerét védte a Bologna hálóőre. Több gól nem született, a Milan behúzta a meccset és három ponttal gazdagodott.

BOLOGNA – MILAN 2-3

Időpont: 2019.12.08. 20:45
Helyszín: Stadio Renato Dall’Ara, Bologna
Játékvezető: Chiffi
Gólszerzők: Theo (40., ÖG), Sansone (84.) ill. Piatek (15.), Theo (32.), Bonaventura (46.)
Sárga lapok: Bani, Tomiyasu, Palacio, Santander ill. Bennacer, Romagnoli

KEZDŐCSAPAT:

BOLOGNA (4-2-3-1): Skorupski; Tomiyasu, Bani, Danilo, Denswil; Schouten (Svanberg 46.), Poli; Skov Olsen (Orsolini 78.), Dzemaili (Santander 64.), Sansone; Palacio.

Cserék: Da Costa, Molla, Sarr, Corbo, Mbaye, Paz, Destro, Juwara.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Hernández; Kessié, Bennacer (Biglia 70.), Bonaventura (Paquetá 78.); Suso, Piatek, Calhanoglu (Castillejo 85.).

Cserék: A. Donnarumma, Reina, Calabria, Gabbia, Rodriguez, Krunic, Borini, Leao, Rebic.