Két gólt és döntetlent hozott a Milan és a Napoli összecsapása

A Milan szombaton 1-1-es döntetlent játszott a Napolival a Serie A 13. fordulójában.

Egyértelműen a Milan kezdte jobban a mérkőzést, az első 10 percben több támadást is vezetett a hazai együttes, azonban a befejezésekbe hiba csúszott. A 19. percben Piatek próbálkozott a 16-oson belül és a lövése nem talált kaput. Egy percre rá egy szöglet után Romagnoli fejelt a kapu közepébe, Meretnek nem okozott gondot és könnyedén fogta.

A 24. percben az első valamire való helyzetéből megszerezte a vezetést a Napoli: Insigne lövése a felsőlécen csattant és a kipattanót Lozano a kapuba fejelte (0-1). Nem tartott sokáig a nápolyiak előnye, öt perccel a kapott gól után válaszolt a Rossoneri: Krunic készítette le Bonaventurának lövésre, aki 17 méterről a kapuba bombázott (1-1).

A 35. percben egy hajszál választotta el a Milant a vezetéstől: Theo Hernández remek beadása után Hysaj lábáról majdnem a saját kapujába gurult a labda. Az első félidő hajrájában Krunic nagyszerű labdát adott Rebicnek, de a horvát támadó a kapu mellé fejelt. A hosszabbításban mindkét kapu előtt nagy helyzet adódott: Bonaventura próbálkozását Meret hárította, míg Donnarumma nagy bravúrral védte Insigne ziccerét.

A második játékrész elején egy szöglet után Koulibaly tekerése elszállt a kapu fölött. Az 56. percben Bonaventura végezhetett el szabadrúgást, ám Meret kiütötte a kapura tartó labdát. A 70. minutumban Elmas esett el a tizenhatoson belül a kifutó Donnarumma mellett, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest, sőt a nápolyi játékos műesés miatt sárga lapot kapott.

A második félidő nem igazán hozott ziccert egyik oldalon sem, a két csapat mezőnybeli küzdelme volt megfigyelhető. A 91. percben Mertens végezhetett el szabadrúgást, majd Allan próbálkozott távoli lövéssel, de Donnarumma állta a sarat és kiütötte a próbálkozást. A hosszabbítás leteltével sem változott az eredmény, maradt az 1-1-es döntetlen a Milan és a Napoli összecsapásán.

MILAN – NAPOLI 1-1

Időpont: 2019.11.23. 18:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Orsato
Gólszerzők: Bonaventura (29.) ill. Lozano (24.)
Sárga lapok: Paquetá, Hernández, Conti ill. Elmas, Younes

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma – Conti, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernández – Paquetà, Biglia (Calabria 73.), Krunic – Rebic (Kessié 46.), Piatek (Rafael Leao 85.), Bonaventura.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Caldara, Gabbia, Brescianini, D. Maldini, Suso.

NAPOLI (4-4-2): Meret – Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj – Callejon (Mertens 58.), Allan, Zielinski, Elmas – Lozano (Llorente 83.), Insigne (Younes 65.).

Cserék: Ospina, Karnezis, Ruiz, Luperto, Manolas, Gaetano.