Két szám döntője után nincs újabb magyar sportlövő olimpiai kvóta

Legpuska.jpgNem sikerült olimpiai kvótát szerezni a magyar női légpuskásoknak a franciaországi légfegyveres Európa-bajnokságon, Deauville-ben.

Pedig Joó Éva számára jól kezdődött a verseny. Húsz lövés után csupán 2 hibája volt, s ez ekkor még döntős helyet jelentett számára. Sajnos a harmadik 10-es sorozatában négy hibát is vétett, s az utolsó sorozatban hiába lőtt hibátlant, 2 körrel lecsúszott a döntőről.
Miskolczi Julianna sem lőtt rosszul. A harmadik sorozata hibátlan volt, csakhát a másik három sorozatot 2-2 hibával zárta.
Az összetettben Joó Évával azonosat teljesített, s ő is lecsúszott a fináléról.
Mint később kiderült a döntő olimpiai kvótát jelentett. A legjobb nyolcba bejutó két finn, Hanna Etula, Marjo Yli Kiikka és a lengyel Agnieszka Staron számára már a döntő megkezdése előtt biztos volt, hogy olimpiai kvótát szereztek, mert a további öt döntős korábban kivívta azt.
Az Európa-bajnoki címet a cseh Katerina Kurkova szerezte meg, a legjobb magyar Joó Éva a 18. helyen zárt 394 körrel. Miskolczi Julianna ugyanilyen teljesítménnyel a 24., Nagy Zsófia pedig 390 körrel az 53. lett. A csapatversenyt a németek nyerték, a magyar trió 13. lett.
A férfi légpisztolyban a három magyar Karacs Zsolt, Papanitz Zoltán és Csizmadia András gyengén szerepelt. A mezőny második felének elején végeztek.
A nyolcas döntőbe jutás itt is olimpiai kvótát hozott a lengyel Wovciech Knapichnak és az ukrán Ivan Rybovalovnak.
Mivel a döntő további hat résztvevője már rendelkezett kvóta hellyel, az összetett versenyben 9. szerb Andrija Zlatic is kiharcolta a pekingi részvételt.
A döntő hármas orosz sikert hozott, s az Ekimov, Nestruev, Isakov hármas világ- és Európa csúccsal szerezte meg a csapat aranyérmet. (www.mob.hu)