Kétgólos siker Írországban, továbbjutott a Milan az EL-ben

A Milan idegenben kétgólos győzelmet aratott az ír élvonalban szereplő Shamrock Rovers ellen, így hozta a kötelezőt és továbbjutott az Európa Liga harmadik selejtezőkörébe.

A piros-feketék 644 nap után játszottak újra mérkőzést a nemzetközi porondon és a csapat Írországba látogatott a Shamrock otthonába. A 23. percben Zlatan Ibrahimovic révén szerzett vezetést a milánói együttes. Calhanoglu nagyszerű ütemben ugratta ki a svéd csatárt, aki a tizenhatoson belül átvette a labdát és kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (0-1).

Ugyan néhány gólhelyzet adódott a Shamrock Rovers előtt is, azonban Gigio Donnarumma állta a sarat. A Milan sokkal veszélyesebb és hatékonyabb volt, továbbá labdabirtoklás terén is nagy vendég fölény mutatkozott meg, aminek meg is lett az eredménye. A 67. percben Saelemaekers készítette le lövésre Calhanoglunak, aki gyönyörűen tekert az írek kapujába (0-2).

Több gól nem született, a piros-feketék sikerrel vették az első akadályt és továbbjutottak a harmadik körbe, ahol egy hét múlva a norvég Bodo/Glimt együttesével mérkőzik meg a San Siróban.

SHAMROCK ROVERS-MILAN 0-2

Időpont: 2020.09.17. 20:00
Helyszín: Tallaght Stadium, Dublin
Játékvezető: Farkas Ádám
Gólszerzők: Ibrahimovic (23.), Calhanoglu (67.)
Sárga lapok: Grace

KEZDŐCSAPATOK:

SHAMROCK ROVERS (3-5-2): Mannus; O’Brien, Lopes, Grace; Finn, McEneff, O’Neill (69′ Watts), Byrne, Farrugia (82′ Kavanagh) ; Greene (87′ Williams), Burke.

Cserék: Pohls, Kavanagh, Marshall, Watts, Callan, Williams, Oluwa.

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria, Kjaer, Gabbia, Theo Hernández; Kessié, Bennacer (83′ Tonali); Castillejo, Çalhanoglu (83′ Brahim Diaz), Saelemaekers (74′ Krunic); Ibrahimović.

Cserék: Tătărușanu, Duarte, Laxalt, Tonali, Brahim Díaz, Krunic, Colombo.