Kettős győzelemmel az Eger is a Bajnokok Ligája főtábláján

eger2016bl01

Az Eger otthon is győzni tudott a Rijeka ellen a BL-ben. Dabrowski Norbert együttese így kettős sikerrel jutott be a csoportkörbe.

Az Eger is ott van a BL főtáblán (fotó: egrivizilabda.hu)

Ránk ijesztett az Eger, hiszen az első negyedben 3-0-ra ment a Rijeka, mikor a hevesi alakulat begyújtotta a rakétákat. Hosnyánszky majd Vapenski révén már csak egy állt közte az első negyed végén. A második nyolc percben Dabrowski Norbert csapata “lerendezte” a mérkőzést, hiszen 6-1-re nyerte az etapot. Hosnyánszky duplája után már 8-4 állt az eredményjelzőn. A harmadik nyolc percben is közé tudott tenni egyet a hevesi gárda, míg a záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés. A vége 11-5 lett, így kettős győzelemmel jutott “fel” a BL főtáblájára az Eger.

Ami a további mérkőzéseket illeti, az OSC kétgólos vereséget szenvedett a Verónától, de 21-19-es összesítéssel ott van a BL-főtáblán. A Brescia is kapitulált Herceg Noviban, de az olasz együttes is bejutott a legjobb tizenkettőbe. A Nagyvárad és a Hannover nem bírt egymással, 11-11-es döntetlent játszottak, de a németek az első körben öt góllal nyertek, így ők örülhetnek. A BL főtábla küzdelmei november 30-án kezdődnek, Szolnok-OSC és Jug Dubrovik-Eger mérkőzésekkel…

Bajnokok Ligája, harmadik forduló, visszavágó:

ZF-Eger – Primorje Rijeka 11-5 (2-3, 6-1, 2-1, 1-0)
Gólszerzők: Hosnyánszky 3, Decker 2, Vapenski 2, M. Csuk 1, Kovács 1, Erdélyi 1, Bedő 1 ill. Vukicsevics 3, Radu 1, Peros 1

A Bajnokok Ligája 3. körének visszavágóin:

2016. november 9., szerda:

Jadran Herceg Novi – AN Brescia 11-8 (2-2, 3-2, 4-4, 2-0) (továbbjutott a Brescia)
Digi Oradea – Waspo Hannover 11-11 (1-1, 4-5, 5-4, 1-1) (továbbjutott a Hannover)
SM Verona – A-Híd OSC Újbuda 13-11 (1-3, 2-1, 3-4, 7-3) (továbbjutott az OSC)