Kikapott, de döntőbe jutott az Eagles

Az most már biztos, hogy a Koronázók a Sasokkal játszanak a FEZEN Divízió I. fináléjában.

Már a szombati összecsapás csapatok sorsáról döntött a másodosztályban. A Budapest Cowbells 2 és a Miskolc Renegades párharca a borsodi megyeszékhelyen rengeteg izgalmat és a kiegyenlített erőviszonyok csatáját hozta.

Mindkét együttesnél bőven voltak hiányzók: a Renegátoknál az egri importok nem játszottak, míg a Kolomposoknál inkább a sérülteket kellett nélkülöznie Sergio Varela vezetőedzőnek. Az első negyedben még csak tapogatózott a két gárda. A vendégek viszont jól kezdtek a második játékrészben, az első támadássorozatukat már ki tudták használni, Kota Bálint futott be az end zone-ba. Fóra Kamilló belőtte az egypontost. A Renegátoknak sikerült még az első negyedben egyenlíteniük: Farkas Máté Bíró Tibornak adott hat pontot érő átadást, majd Tóth Attila az extrát is bevágta. Az első negyed mégis vendégelőnnyel zárult, Slava Stels interceptionje után a fővárosiak birtokába került a labda. A támadássorozat pedig Fóra hat pontot érő elkapásával zárult, 13-7 volt a félidei szünetben.

Az eredmény mindent elmond

A harmadik negyedben a Cowbells 2 továbbra is remekül teljesített, ezúttal Pelbát Levente ért be az end zone-ba. Ezt követően a két együttes már nem tudott mit kezdeni egymással, a végéig maradt a 20-7-es eredmény, ami azt jelentette, hogy a Miskolc Renegades már nem juthat be a döntőbe, a Budapest Eagles pedig már biztosan az aranyért szállhat harcba.

Grafika: Hungarian Football

Miskolc Renegades-Budapest Cowbells 2 7-20 (0-0, 7-13, 0-7, 0-0)
Pontszerzők: Bíró Tibor 1 TD, Tóth Attila 1 XP, illetve Kota Bálint, Fóra Kamilló, Pelbát Levente 1-1 TD, Fóra Kamilló 2 XP.

Farkas Máté, a Miskolc Renegades irányítója: A középszakasz előtt, próbáltunk olyan célokat meghatározni a szezon hátralévő részére, amik a csapat hosszú távú céljait szolgálják. Igyekeztünk nagy hangsúlyt fektetni az új, és a kevésbé tapasztalt játékosok pályán töltött idejének növelésre, hogy jövőre már tapasztalt „veteránokként” térhessenek vissza a Divízió I-ben. A Cowbells 2 elleni mérkőzésen meglátszott Phil hiánya, illetve bebizonyosodott a mondás, miszerint „ha rosszul edzel, rosszul is fogsz játszani”. A következő egy héten azon leszünk, hogy az utolsó mérkőzésén megpróbáljuk szépen búcsúztatni a 2017-es szezont.

Sergio Varela, a Budapest Cowbells 2 vezetőedzője: A Renegades ellen minden játékosunk kihozta magából a maximumot, sőt többet is. Van, aki oda-vissza játszott és nagyon elfáradtak, de elszántak és fegyelmezettek voltak. Megérdemelték a győzelmet.

Tét nélküli, de mégis különleges összecsapást rendeztek Székesfehérváron. Ezúttal a Budapest Eagles-zel is lámpafényes meccset vívott a Fehérvár Enthroners. Bár mindkét együttes már ott van a Divízió I. fináléjában, mégis egy parázs csatára volt kilátás.

Nem is csalódtunk ebben a középszakaszi találkozóban, ami már-már egy döntőnek is beillett. Az első negyedben a Sasok szerezték meg a vezetést, Osvald Ádám találta meg Lamarco Crawfordot egy hatpontost érő átadással. Pintér Patrik magabiztosan értékesítette az egypontost. A második negyedben azonban vissza tudott jönni a meccsbe az Enthroners: Erős Márk Tóth Nándornak osztott ki két TD-passzt. Zách György sikeres extráinak köszönhetően 14-7 volt a hazaiaknak a mérkőzés felénél.

Tóth Nándor (labdával) kétszer is mattolta a Sasok védelmét

A harmadik negyedben Antonio Roane-nak is sikerült egyszer befutnia a pontszerző területen belülre. A vendégek továbbra is küzdöttek amennyire csak lehetett, de végül a Koronázók eldöntötték a találkozót Nardai Ádám Sándor Gergőnek adott egy TD-passzt, Zách pedig 4. extráját is berúgta. A végén azonban az Eagles védelme is tett fel pontokat az eredményjelzőre. A találkozón Madarász Attila a harmadik szerzett interceptionjét pontokra tudta váltani, amivel 28-13-ra felhozta csapatát. Az eredmény nem változott a végéig, de a vereség ellenére a Sasok bejutottak a másodosztály fináléjába.

Fotók: Márkus Mandula

Fehérvár Enthroners-Budapest Eagles 28-13 (0-7, 14-0, 7-0, 7-6)
Pontszerzők: Tóth Nándor 2 TD, Antonio Roane, Sándor Gergő 1-1 TD, Zách György 4 XP, illetve Lamarco Crawford, Madarász Attila 1-1 TD, Pintér Patrik 1 XP.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Nyilván egyik csapatnak sem volt igazi tétje ennek a találkozónak. De az utóbbi két év a két együttes rivalizálasáról is szól. Szóval mindkét fél beleadott a meccsbe mindent. Akkor is ezt kértem a játékosoktól amikor elkezdtünk egyre több kezdőt kivenni. Vannak hibák, tanulságok biztos mindkét oldalon. Elkezdhetjük a felkészülést egy igazi döntőre. A bajnokság ott dől el. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy egy nagyon komoly vihar után a sötét felhők ellenére is kijöttek bíztatni minket. Ez nagyon fontos a csapatnak.

Boda Gábor, a Budapet Eagles vezetőedzője: gy ideig jól ment minden, de utána széthullottunk fejben. Az offense sem tudott már olyan jól menni. A kapott pontok ellenére elégedett vagyok a védelemmel. A passzokat nem erőltettük. Sok új dolgot is kitaláltunk és megpróbáltunk. Innentől kezdve viszont már inkább a fináléra készülünk majd.