Kikapott, de Eb-elitkörös lett a magyar U19-es válogatott

A mérkőzés jó iramban kezdődött, mindkét fél komolyan vette a találkozót. Az első lehetőség az írek előtt adódott, Pécsi hárította Lonergan lövését. Nem sokkal később az ellenfelet sikeresen letámadó Tuboly csapott le egy labdára, passza azonban pontatlan volt a jó ütemben meginduló Kállai felé – írja az mlsz.hu.

A 24. percben Kovács Patrik szabálytalankodott Zefivel szemben, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyeshez a sértett állt oda, lövését Pécsi Ármin azonban bravúrral védte. Az ellenfelet nem tántorította el a kihagyott tizenegyes, tovább támadott és a 27. percben Zefi kapu előtt keresztbe lőtt labdáját a hosszún érkező Lonergan a kapunkba rúgta (0-1).

A félidő vége előtt lehetőségünk volt az egyenlítésre, Lisztes tört be balról, lövése azonban egy blokkoló védőről szögletre pattant.

A szünetben kettőt is cserélt Szélesi Zoltán szövetségi edző, Berkit Szűcs, míg Lisztest Jurek váltotta. Az 57. percben éppen utóbbi került helyzetbe, de fölé lőtte a ziccert. A mieink ezt követően is próbálták irányítani a játékot, és mindent megtettek az egyenlítésért, viszont sorsunkat megpecsételte Dragoner kiállítása a 68. percben.

Válogatottunk azonban nem adta fel a harcot és a hajrában beállt Naggyal és Baktival kiegészülve megőrizte az eredményt. A csoport második mérkőzésén Wales 9-2-re legyőzte Gibraltárt, így ők is négy ponttal végeztek, de a mieink jobb gólkülönbségüknek köszönhetően továbbjutottak a tavaszi elitkörbe.

Ahogy arra előzetesen is számítottunk, egy nagyon kemény, párharcokkal, fizikális mérkőzést vívtunk egy erős ellenféllel szemben. Természetesen örülünk a továbbjutásnak, hiszen mindezt csapatként hajtottuk végre. Az egyéni hibákon azonban javítanunk kell, mivel mind a tizenegyest, mind a gólt megelőzően egyéni hibát vétettünk védekezésben. A helyzetkihasználással sem lehetünk elégedettek, ennél sokkal jobb arányban kell értékesítenünk helyzeteinket a későbbiekben. Dolgozni fogunk azért, hogy kiküszöböljük ezeket a hibákat, de elsősorban a játékosoknak kell megérteniük, hogy a nemzetközi futballban csakis százszázalékos pontossággal és odaadással lehet sikereket elérni – mondta Szélesi Zoltán szövetségi edző a lefújás után.