Kimmich fejesgólja az elődöntőt jelentette a bajoroknak

A meccs elején még vendégként is az Arsenal bizonyult veszélyesebbnek, de a szünetig nem tudta feltörni a bajorok védelmét. A Bayern, amelynek Lőw Zsolt a másodedzője, remekül kezdte a második félidőt, Leon Goretzka a keresztlécre fejelt. Bár az Ágyúsok fokozatosan visszavették a játék irányítását, egy gyors ellenakció végén mégis a Bayern szerzett vezetést Joshua Kimmich hatméteres fejesével.

A továbbjutást eldöntő gól históriája: Sané ívelése a hosszún Guerreirot találta meg, a portugál egy igazítást követően az ötös magasságába ívelte a labdát, Kimmich egyedül érkezett és 6 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–0.

A bajorok a hátralévő időben szervezett védekezéssel őrizték meg minimális előnyüket a lefújásig úgy, hogy az Arsenalnak igazán nagy ziccere nem volt az egyenlítéshez.
A német sztárcsapat sorozatban három negyeddöntős BL-kudarc után jutott elődöntőbe, ahol ezt megelőzően 2018-ban járt legutóbb.