Kincső: a kenuban kincs ő!

image

Az elmúlt hét végén a kajak-kenu szerelmesei le sem vették a szemüket a televízió képernyőjéről, mi több, a leglelkesebbek Szegedre mentek, hogy személyesen lássák a világbajnokság történéseit. Nos, magyar sikerekben ezúttal sem volt hiány, sorra nyertük az érmeket és szereztük az olimpiai szereplésre jogosító kvótákat. A viadalon a fiatalok is szerepet kaptak, s közülük is kiemelkedett Takács Kincső, az új szakág, a női kenu újdonsült bronzérmese, aki párjával, Baravics Gyöngyvérrel harmadik helyen végzett az 500 méteres távon .

CS.K.G. •A Graboplast-Győr 18 esztendős versenyzője, aki a kezdetektől Horváth Péter és Szabados Krisztián tanítványa, ezzel a bronzzal kiérdemelte a kajak-kenu világbajnokság legfiatalabb női érmese címet, s vasárnap átvehette a MOL különdíját is.
Kincső szeptember 17.-én ünnepli majd 18. születésnapját, de a verseny végeztével boldogan beszélt a Szegeden szerzett élményekről: