Kínos vereség, kiesett a Milan az Európa Liga csoportköréből

A Milan drámai meccsen 3-1-re kikapott az Olympiacos ellen és a görög együttes jutott tovább a jobb gólkülönbségének köszönhetően az Európa Ligában.

Gennaro Gattuso együttese az Olympiacos stadionjába látogatott az EL-csoportkörének hatodik fordulójában. A milánói gárda várta kedvezőbb helyzetből a meccset, hiszen a fordulót megelőzően a második helyen állt 10 ponttal, míg a görögök a harmadikok voltak 7 ponttal. Az Olympiacosnak mindenképp két góllal kellett győznie ahhoz, hogy továbbjusson és kapott gól nélkül, vagy egyetlen kapott góllal lehozni a meccset.

Már a meccs elején megszerezhette volna a vezetést a hazai együttes, azonban a kirohanó Pepe Reinában elakadt a lövés. A 18. percben a Milan került nagy helyzetbe: Cutrone remek ütemben ugratta ki Higuaínt, azonban José Sa kapus hárította az argentin csatár próbálkozását. Ezt követően Bakayoko veszélyeztetett szögletből, de a kapus védte a középre érkező fejest. Az első félidő lefújása előtt szabadrúgáshoz jutott az Olympiacos és a bal alsóba tartó lövést Reina tolta ki szögletre. Gól nem született, 0-0-s döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A második félidő elején mindkét csapat előtt adódtak helyzetek: a 47. percben Fetfatzidis, majd pár perccel később Kessié lőtt a kapu mellé. A 60. percben egy kis szögletet követően vezetést szerzett az Olympiacos, miután Cisse az üres kapuba fejelte a labdát (1-0). Egy perccel később jöhetett volna a válasz a milánói részről, azonban Cutrone lövése elsuhant a kapu mellett. A 64. percben Reina óriási védést mutatott be és a kipattanónál Zapata blokkolni tudta Podence lövését.

A 70. percben Zapata ért bele egy távoli lövésbe és a labda Reina kapujában kötött ki (2-0). Nem kellett sokat várni a szépítő gólra, ugyanis a 72. percben egy szöglet után az öngólt szerző Zapata volt eredményes (2-1). A meccs hajrájához közeledve még nehezebb helyzetbe került a Milan, ugyanis a játékvezető tizenegyest ítélt az Olympiacosnak. A visszajátszások alapján megállapítható, hogy jogtalan ítélet született. A büntetőhöz Fortounis állt oda és magabiztosan a kapuba vágta a labdát (3-1).

Ezzel a vereséggel a Milan kiesett a csoportkörből. Az olaszok hazai pályán ugyan ilyen különbséggel verték az Olympiacost, ám így az egymás elleni eredmény nem számított az összesítésnél, ellenben az összesített gólkülönbség döntött a két csapat között.

OLYMPIACOS – MILAN 3-1

Időpont: 2018.12.13. 21:00
Helyszín: Karaiskakis Stadion, Pireusz
Játékvezető: Bastien
Gólszerzők: Cisse (60.), Zapata (70. ÖG), Fortounis (81.) ill. Zapata (72.)
Sárga lapok: Kourtis, Cisse, Camara, Guerrero ill. Calhanoglu, Bakayoko, Reina, Abate

KEZDŐCSAPATOK:

Olympiacos (4-2-3-1): Josè Sà: Elabdellaoui, Cissè, Vukovic, Koutris; Camara (Torosidis 79.), Guilherme; Fetfatzidis (Natcho 69.), Fortounis, Podence (Bouchalakis 85.); Guerrero.

Cserék: Gianniotis, Vrousai, Tsimikas, Roderick.

MILAN (4-4-2): Reina; Calabria, Abate, Zapata, Rodriguez (Halilovic 85.); Castillejo, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Cutrone (Laxalt 78.), Higuain.

Cserék: G. Donnarumma, Mauri, Bertolacci, Musacchio, Simic.

ÖSSZEFOGLALÓ:

The post Kínos vereség, kiesett a Milan az Európa Liga csoportköréből appeared first on AC Milan Club Budapest.